روغن حیوانی و شگفت آورترین موارد مصرف آن

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

آیا موارد مصرف روغن حیوانی را می دانید؟ آیا می دانید که این روغن طبیعی چه کاربردی در آشپزخانه ها دارد؟ اگر تا به حال از این روغن فقط برای خوردن استفاده می کردید با ما همراه باشید.

امروزه توصیه می شود که انسان به طبیعت خود بازگردد و با بهره گیری از طبیعت دوباره سلامتی را نوش جان کند. امروزه یکی از عوامل استرس زا استفاده از روغن های ناسالم و غیرطبیعی است. اما کسانی که از این خطر جان سالم به در برده اند افرادی باهوش و خوش سلیقه هستند که با مصرف روغن های طبیعی سلامتی را به سبد غذایی خود هدیه کرده اند. این افراد با مصرف این روغن های طبیعی با غول هایی مثل گرفتگی عروق، استرس ها، کم خونی و … مقابله کرده اند.

اکنون در مقاله ی زیر قصد داریم بهترین موارد مصرف روغن حیوانی را برای شما شرح دهیم.

روغن حیوانی یک آچار فرانسه در آشپزخانه

داشتن روغن حیوانی در آشپزخانه به معنای این است که یک قدم از دیگران جلوترید. روغن حیوانی با موارد مصرف متنوع و شگفت آوری که دارد برای شما وقت می خرد و نیاز نیست ساعت ها در آشپزخانه بمانید. با خرید روغن حیوانی دیگر نیاز نیست که برای سرخ کردن، پخت وپز و سالاد روغن های جداگانه ای بخرید. روغن حیوانی را می توان برای انواع سرخ کردنی، پخت انواع غذا و انواع پلو به کار برد.

روغن حیوانی یک وانیل طبیعی است

با وجود این روغن دیگر نیاز نیست در کیک و شیرینی هایتان از وانیل استفاده کنید. همان طور که می دانید مصرف برخی از وانیل ها باعث حساسیت می شود.اما این روغن طبیعی با عطر و طعم فوق العاده ای که دارد یک وانیل طبیعی برای کیک ها و شیرینی های شماست.

روغن حیوانی یک صبحانه ی کامل و اشتها آور

روغن حیوانی یک پیشنهاد خوب برای کودکانی است که از خوردن صبحانه فرار می کنند. این روغن هم طعم و مزه ی خوبی دارد و هم مصرف آن در صبحانه اشتها آور است.

هم چنین می توانید روغن حیوانی را همراه با عسل، مربا، شیره و حتی حلوا شکری نوش جان کنید.

با روغن حیوانی انجیر خشک تهیه کنید

یکی از بهترین راه ها برای خشک کردن خانگی و طبیعی انجیر استفاده از روغن حیوانی است. از این روغن می توان برای محافظت و نگهداری و خشک کردن انجیر استفاده کرد. این یکی از شگفت آورترین موارد مصرف این روغن طبیعی است که خیلی ها از آن بی خبرند. انجیر های خشک شده به این صورت عطر و طعم فوق العاده ای دارند. همچنین استفاده از این روغن باعث حفظ خواص، ماندگاری و جلوگیری از کپک زدن انجیر می شود.

خواندن این مطلب به شما پیشنهاد می شود: ۶ خاصیت عجیب روغن حیوانی!

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره من

نویسنده و محقق مقالات علمی و سلامتی

نوشته های تازه

ما را دنبال کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید