خرید نبات برای کدام افراد ضروری است؟

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

آیا می دانید خرید نبات برای چه کسانی واجب است؟ همگی تقریبا آگاهیم که نبات نوعی قند (ساکاروز) است. تفاوت نبات با قند و شکر معمولی در شکل آن است. نبات به شکل بلورین است. همین تغییر شکل ساده خواص شیمیایی نبات را تغییر داده است. و مصرف آن را بهتر از قند و شکر کرده است. و موجب تفاوت آن با قند و شکر معمولی گشته است. طرز تهیه نبات تقریبا ساده است. نبات از محلول و رقیق کردن قند و شکر به دست می آید. در واقع نبات ترکیبی متفاوت از آب و قند است. به طور کلی انواع مختلف و متنوعی نبات موجود میباشد. از نظر شکل نبات ها شامل: شاخه نبات (نبات شاخه)، نبات چوبی، نگین نبات، نبات مخلوط، پرده نبات و پودر نبات و غیره میباشد.

نبات بر اساس طعم و خواص نیز انواع مختلفی دارد. نبات ها بر اساس طعم و خواص شامل: نبات دارچینی، نبات زعفرانی، نبات زنجبیلی، نبات نعنایی و… میباشد. هر کدام از این ها خواص درمانی ویژه خود را دارا میباشند.همچنین انواع مختلف نبات مصارف مختلفی نیز دارد. از ایام القدیم نبات به خصوص در بین مصریان، ایرانیان و هندیان مصرف های زیادی داشته است. از جمله برای تسکین و درمان امراض متعدد به کار گرفته شده است. اما امروزه نبات علاوه بر جنبه درمانی، جنبه تزیینی و سفره آرایی هم دارد. مثل سفره عقد، سفره هفت سین عید و غیره.

همچنین افراد خوش ذوق و مهمان نواز در مهمانی های خود برای معطر کردن چای از نبات استفاده می‌کنند. چای نبات یکی از بهترین مسکن ها و نوشیدنی های طبیعی ما ایرانیان میباشد. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب افرادی را به شما معرفی نماییم که به شدت نیازمند خرید نبات هستند. شاید شما هم جزو این دسته از افراد باشید.

خرید نبات؛ یک خرید واجب برای افراد بلغمی

خرید نبات به افرادی که طبع بلغمی دارند به شدت توصیه میگردد. اما سوال این است که این افراد دارای چه ویژگی هایی می باشند که خرید نبات را برای آنها ضروری می دانند؟

افراد بلغمی دارای ویژگی های منحصر به فردی میباشند. برخی از ویژگی ها و خصوصیات این افراد به شرح زیر است: این افراد میل جنسی ضعیفی دارند. افراد بلغمی کسانی هستند که در خواب از دهانشان آب جاری میشود. همچنین این افراد تنبل، محافظه کار، سست اراده، شوخ و خوش مشرب و فراموش کار میباشند.

از دیگر ویژگی های افراد بلغمی این است که دارای سری کوچک و چشمانی درشت میباشند. تمایل به شیرینی جات دارند. در زمستان بدحال میشوند. به لباس های گرم و بخاری علاقه دارند. کندی حواس و منگی دارند. ریزش موی زود هنگام دارند. دردهای استخوانی را تجربه می‌کنند. و همچنین دارای دندان ها و ناخنهای نرم و شکننده هستند. اما برخی از ویژگی هایی که موجب شده است بلغمی ها به نبات نیاز آشکار و جدی داشته باشند به این قرار است: بلغمی ها (سرد و تر) آروغ ترش، ریفلاکس گوارشی، و نبض ضعیف دارند. این افراد به شدت معده شان ترش میکند. زیر چشم هایشان پف کرده است. رنگ پوستی سفید و روشن دارند. خال های گوشتی و سفید دارند. همچنین این افراد رنگ موها و ریش هایشان زودتر از بقیه سفید میشود. خرید نبات برای این دسته از افراد خرید یک داروی ضد آروغ ترش میباشد. نبات باعث هضم بهتر غذا میشود و برای این افراد بسیار سودمند است. نبات ریفلاکس های گوارشی این افراد را به شدت کاهش می‌دهد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که طبع بلغمی دارند از همین امروز نبات را خریداری کنید و در خانه نگه دارید.

خرید نبات برای کسانی که نفخ میکنند معجزه می کند

نفخ یکی از آزار دهنده ترین موارد برای انسان ها است. نفخ شکم به دلایل گوناگونی ایجاد میشود. بیماری هایی مثل سندرم روده ی تحریک پذیر، سنگ کیسه صفرا، بیماری سلیاک،آپاندیسیت، و سرطان ها موجب نفخ شکم میشوند. همچنین پرخوری، حساسیت غذایی، و انگل هایی مثل کرم کدو و آسکاریس موجب نفخ میشوند. خرید نبات و مصرف آن برای این گونه افراد معجزه گر است. نبات با کمک به رودها و هضم بهتر غذا و همچنین رفع یبوست از نفخ جلوگیری می‌کند. معمولاً در زنان و دختران در زمان عادت ماهانه نفخ شکم شروع میشود. نفخ در هنگام پریود به دلیل هورمون های زنانه (استروژن و پروژسترون) میباشد. با خرید نبات و مصرف آن در هنگام قاعدگی هم موجب تسکین دل درد خود شوید و هم از ایجاد نفخ شکم جلوگیری کنید.

خرید نبات؛ خرید بسته ای انرژی زا برای افراد افسرده و خسته

نبات یکی از مقوی ترین و نشاط آور ترین قند هاست. به افرادی که راننده ماشین سنگین و شب کار هستند خرید نبات توصیه میشود. زیرا نبات جلوی خستگی را میگیرد. و کمبود انرژی را جبران میکند. همچنین افراد افسرده به خصوص افرادی که طبع بلغمی دارند باید مصرف نبات را شروع کنند. باید این نکته را بدانید که افراد بلغمی جزو افراد زمستانی هستند و به خاطر همین سرد بودنشان استعداد و زمینه برخی از بیماری ها را دارا میباشند. افراد بلغمی زمینه ابتلا به افسردگی، بی خوابی، ضعف اعصاب، اضطراب و غم و غصه را دارا هستند. مصرف نبات برای این دسته از افراد آرام بخش، گرما بخش، و شادی بخش میباشد. همچنین نبات به دلیل مقوی بودن موجب انرژی بیشتری میشود و کسالت و خستگی را می‌زداید. برخی از محققین آمریکایی معتقدند که نبات به دلیل افزایش انرژی موجب لاغری میشود. البته اگر به اندازه مصرف شود. پس توصیه میشود خرید نبات را جایگزین خرید قند کنید. و از سم سفید استفاده نکنید.

خرید نبات؛ خرید داروی ضد سرفه

سرفه و درد قفسه سینه دلایل مختلف و گوناگون دارد. تنگی نفس، سرما خوردگی، حساسیت ها و…دلایلی برای سرفه و درد قفسه سینه میباشند.

نبات با خاصیت نرم کنندگی و همچنین پاک کنندگی خلط سینه را خارج میکند و سینه را پاک می‌سازد. همچنین گلو را آرام و نرم کرده و از سرفه جلوگیری می کند. در هنگام سرما خوردگی بهتر است به جای قرص های سرما خوردگی از چای نبات استفاده کنید. نبات یک مسکن طبیعی و قدرتمند است. واجب است آن را جایگزین مسکن های شیمیایی سازید. شما میتوانید به کودک دلبندتان در هنگام سرما خوردگی شیر نبات بدهید. و از تجویز دارو های مسکن و قرص های سرما خوردگی برای کودکتان خودداری کنید. همچنین شما می‌توانید از آب جوشانده شده و نبات بهره بجویید.

خرید نبات؛ سالم ترین قرص خواب

نبات یک مسکن طبیعی و آرام بخش قوی می باشد. معمولاً به افرادی که از استرس و افسردگی رنج می‌برند داروهای مسکن و آرام بخش توصیه میشود. در بیشتر مواقع برای این افراد قرص خواب و ریسپریدون تجویز میگردد. این قرص ها عوارض جانبی خطرناکی دارند. و به مرور زمان موجب اختلال در روند زندگی و تغییر میل جنسی میشوند. به افراد افسرده و مضطرب توصیه میکنیم خرید خود سرانه این قرص ها را کنار بگذارند و به جای آن نبات را خریداری کنند. و به طبیعت بازگردند. بدانید که طبیعت و آنچه که از دل طبیعت بیرون می آید آرامش آفرین است. همانطور که اشاره شد نبات هم آرامش بخش و هم تقویت کننده نیروی جنسی است. کافیست از نبات به جای قرص خواب استفاده کنید تا از تاثیر بسیار قوی آن به شگفت آیید.

خرید نبات راه حلی فوق العاده برای هضم شیر

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که با مصرف شیر مشکل دارند از همین امروز نبات را خریداری کنید. دلیل این که افراد با هضم شیر مشکل دارند لاکتوز شیر (قند شیر) میباشد. هضم و جذب این قند برای روده های انسان سخت و دشوار میباشد. برای هضم این قند در بدن نیازمند یک یار کمکی میباشیم. این یار کمکی همان نبات است. البته برخی مصرف میوه را سفارش کرده اند. اما هضم شیر با نبات راحت تر و بهتر است. همچنین افرادی که با خوردن شیر اسهال میگیرند بهتر است آن را حتما با نبات نوش جان نمایند. یادتان باشد که شیر یک مایع مقوی و واجب برتب بدن شما است. به جای حذف شیر از زندگیتان راه حلی برای هضم و جذب آن بیابید. خرید نبات یک راه حل فوق العاده و زیرکانه برای هضم شیر میباشد. از خرید و مصرف این کریستال زیبا و ارزشمند غافل نشوید. افرادی که دل درد دارند به خصوص دخترانی که از درد های شدید قاعدگی رنج می‌برند مصرف نبات برایشان مسکن فوری میباشد. به مادران شیرده و باردار هم مصرف نبات توصیه میشود. زیرا جلوی نفخ خود و کودک دلبندشان را میگیرد.

نتیجه گیری

در آخر این نکته را هم یادآور می شویم که نبات انواع مختلفی دارد. هر کدام از این نبات ها میتوانند خواص درمانی ویژه ای داشته باشند و دارویی برای امراض مختلف باشند. این نکته را هم به خاطر بسپارید که ویژگی یک نبات خوب و سالم شفاف بودن بلورهای آن است. علاوه بر این یک نبات خوب میتواند به رنگ روشن یا زعفرانی باشد. توجه داشته باشید که نبات علارغم خواص درمانی شگفت انگیزش برای برخی از افراد مضراتی نیز دارد پس در مصرف آن زیاده روی نکنید.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره من

نویسنده و محقق مقالات علمی و سلامتی

نوشته های تازه

ما را دنبال کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید