درمان 6 بیماری خطرناک با دمنوش نبات و نعنا!

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
درمان-6-بیماری

نبات قند شگفت انگیزی است که ویژگی های خاص خود را دارد. ترکیب نبات با نعنا علاوه بر خواص نبات خواص نعنا را نیز در بر می‌گیرد. همچنین میتوان گفت که از ترکیب نعنا و نبات خواص ترکیبی به دست می آید که در نعنا و نبات به تنهایی یافت نمی شود. جوشانده نبات و نعنا هم مفید و ویژه برای سلامتی و تندرستی است و هم زیبایی بخش می باشد. دمنوش نبات و نعنا به خصوص به کسانی توصیه می‌شود که از طعم نعنا به تنهایی خوششان نمی آید. نعنا هنگامی که با نبات ترکیب میشود طعم و مزه ای متفاوت پیدا می‌کند. که قطعا مزه آن لذت‌بخش تر از مزه نعنا به تنهایی میباشد.

به طور کلی خواص دمنوش نبات و ترکیبش با نعنا به قرار زیر میباشد:

تقویت اعصاب، درمان بواسیر، رفع سکسکه، رفع بوی بد دهان، کمک به لاغری، رفع حالت تهوع، مسکن، درمان معده درد، قاعده آور، رفع خستگی، پیشگیری از وقوع لب شکری شدن جنین، رفع حالت تهوع در مادران باردار، درمان یبوست و….

حال به اختصار به شرح و توضیح 6 نمونه از موارد فوق می پردازیم

1) جلو گیری از لب شکری شدن جنین

دوران بارداری حساس ترین دوران برای مادر و جنین میباشد. و مادر در این دوره به بهترین و ویژه ترین مراقبت ها نیازمند است. در همین راستا جسم مادر هم باید از لحاظ انواع ویتامین غنی گردد. یکی از مهمترین و واجب ترین ویتامین ها برای مادر باردار ویتامین B2 یا ریبوفلاوین میباشد. نام دیگر این ویتامین واجب لاکتوفلاوین است. لب شکری شدن جنین به این معنا میباشد که لب بالایی جنین دچار ترک و فرورفتگی شدید میشود. و چهره‌ای زشت نصیب دلبندتان میکند. خوشبختانه این پدیده هم قابل پیشگیری و هم قابل درمان میباشد. به مادران باردار توصیه میکنیم که در این دوران حساس از مصرف نبات همراه با نعنا غفلت نکنند. زیرا نعنا سرشار از ویتامین B2 میباشد. همچنین با مصرف نعنا همراه با نبات از نفخ شکم، سردردها و خستگی های بارداری در امان بمانید. با مصرف این نوع نبات حساس ترین دوران خود را به شادترین دوران خود تبدیل کنید. انتخاب نبات نعنایی معادل است با انتخاب شادی برای مادر و جنین.

2) مادران باردار قرص ضد تهوع نخورید!

حالت تهوع در بارداری امری است که اکثر زنان آن را تجربه می‌کنند. برخی مادران این حالت تهوع را بیشتر در صبح و هنگام صرف صبحانه تجربه می‌کنند. و به همین دلیل از میل کردن صبحانه خودداری می‌کنند. این بزرگترین اشتباه مادران باردار است. زیرا نیاز به گفتن نیست که صبحانه مهمترین وعده غذایی است. این وعده غذایی در زنان باردار اهمیتش چندین و چند برابر میباشد. صرف صبحانه هم برای مادر و هم برای جنین الزامی است. مادران در هنگام بارداری چند برابر بیشتر به انرژی، استراحت و مواد غذایی نیازمند هستند. اشتباه دیگر مادران باردار مصرف خود سرانه قرصهای ضد تهوع میباشد. زیرا مصرف این گونه قرص ها ممکن است فرزندی ناقص و معلول به شما بدهد. چه بسیار مادرانی که به خاطر یک حالت تهوع و مصرف این گونه قرص ها سلامتی و تندرستی کودک خود را قربانی کرده اند. و سالیان سال با نگاه حسرت بار به دلبند خود مینگرند. تاکید میشود در هنگام حالت تهوع به جای قرص های شیمیایی و تخریب کننده به سراغ راه حل های طبیعی و ایمن بروید. به این گونه مادران عزیز توصیه میشود به جای قرص های ضد تهوع از ترکیب نبات و نعنا ( دمنوش نبات و نعنا) لذت ببرند. زیرا نبات همراه با نعنا خود آرامش بخش است و به خاطر وجود نعنا ضد تهوع میباشد. شما میتوانید قبل از صبحانه با مصرف چای و نبات همراه با نعنا هم از بوی خوش نعنا لذت ببرید و هم حالت تهوع خود را کاملا برطرف کنید. با شوق تمام صبحانه ای مقوی را به جنین شیرین خود تقدیم کنید. به امید مادران و فرزندانی سالم.

3) درمان بوی بد دهان

نظافت نیمی از ایمان است. بهداشت دهان و دندان نشان دهنده شخصیت هر فرد است. بسیاری از افراد به خاطر بوی بد دهان از مراسم ها و مهمانی ها فراری اند. و از این لذت ها چشم پوشی میکنند. بوی بد دهان به دلایل مختلف بروز میکند. برخی مواقع این بوی بد به دلیل دندانی خراب در دهان شما است. و در برخی اوقات هم به خاطر کارکرد بد معده میباشد. البته زخم های دهانی و عفونت های لثه نیز گاهی موجب این بوی بد میشوند. خیلی از افراد برای رفع این بوی خجالت آور و کشنده! به مصرف داروها و جویدن آدامس روی می آورند. اما غافل از اینکه جویدن آدامس حتی اگر بوی بد دهان را برای مدت کوتاهی از بین ببرد بوی بد معده را نابود نمیکند. مهمتر اینکه در همه احوال و مراسمات به خصوص مراسمات رسمی نمیتوان از جویدن آدامس بهره گرفت. بهترین و مطمئن ترین راه برای این کار استفاده از مواد کاملا طبیعی است که اثر فوری و قوی داشته باشند. نعنا یکی از گیاهان بسیار قوی برای رفع سریع بوی بد دهان است. ترکیب نعنا و نبات خواص آن را چند برابر می‌کند. زیرا که نبات به همراه نعنا معده و روده را نیز آرام می‌کند و با بوی بد آن مبارزه می‌کند و همچنین جلوی نفخ شکم را نیز میگیرد. با مصرف دمنوش نبات و نعنا قبل از مراسمات مهم با خیال راحت و آسوده نفس بکشید و با لبخند به هر مهمانی وارد شوید.

4) با دمنوش نبات و نعنا اعصاب خود را به آرامش دعوت کنید

نبات و نعنا هر دو آرام بخش های قوی میباشند. و ترکیب این دو در کنار هم یک زوج قوی آرامش بخش را می سازند. هر گاه احساس تنش، افسردگی، بی خوابی و اضطراب داشتید به سراغ این دو دوست آرامش بخش بشتابید. و در عرض چند دقیقه با درست کردن چای نبات با طعم دلپذیر نعنا آرامش را بر خود و خانه حکم فرما کنید. همچنین به افراد پرخاشگر و پرخاشجو دمنوش نبات و نعنا را به عنوان بهترین هدیه تقدیم کنید. شما در واقع با این کار آرامش و لبخند را به آنها هدیه میبخشید.

5) با دمنوش نبات و نعنا بر یبوست غلبه کنید!

یبوست را دست کم نگیرید. چرا که این بیماری مادر بیماری های خطرناک است. یبوست به حدی آسیب زاست که میتواند موجب آلزایمر شود. همچنین یبوست عاملی برای نابودی زیبایی و سلامتی است. در هر لحظه یبوست شما را به سمت پیر شدن هول می دهد. یبوست انواع سرطان ها را مثل اهن ربا به شما جذب می کند. هم نبات و هم نعنا قدرتی عجیب و فوق العاده برای غلبه بر نفخ شکم و یبوست دارا میباشند. همچنین هر دوی آنها تسکین دهنده و کمک کننده به روده ها میباشند. برای پیشگیری و درمان یبوست هر چه زودتر دست به کار شوید و یبوست را ریشه کن کنید. اولین قدم این است که این دمنوش را گوارای وجودتان کنید.

 

6) لاغری خود را شدت بخشید!

لاغری و تناسب اندام امروزه برای خیلی ها آرزوست. غافل از اینکه با ساده ترین راه حل ها میتوان هم لاغر شد و هم جلوی بازگشت وزن را گرفت. یکی از همین راه حل های ساده و آسان استفاده کردن از دمنوش نبات و نعنا است. نبات با پیشگیری از یبوست و کمک به هضم بهتر و موثرتر غذا و نعنا با افزایش سرعت سوخت و ساز بدن، لاغری را چند برابر خواهند کرد. اگر از چاقی خسته شده اید با این دمنوش شیرین ترین و خوشمزه ترین راه حل لاغری را امتحان کنید. در ضمن این نکته را هم به خاطر بسپارید که یکی از خواص نعنا این است که جلوی پرخوری ها تمام قد می ایستد و شما را سیر نگه می‌دارد. که این خود نیز بر لاغری شما تاثیر مثبت دارد. امید است قبل از این که به درمان برسید پیشگیری را شروع کنید.

نکته پایانی

به خاطر داشته باشید که خواص دمنوش نبات و نعنا به حدی است که در این مقاله نمینگنجد. اما امیدواریم که شما خوانندگان عزیز و گرامی به سلامت خود و خانواده تان به طور جدی بیندیشید و جسمی ثروتمند بسازید.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید