عسل درمانی و خواصی از عسل که نمی‌دانستیم!

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
خواص عسل و عسل درمانی

چقدر درباره‌ی عسل می‌دانید؟ آیا میدانید با عسل درمانی میتوان خیلی از بیماری های رایج را به راحتی درمان نمود؟
عسل یکی از طبیعی ترین ماده هاست که اگر به درستی نگه داری شود هرگز فاسد نمیشود. در واقع عسل ماده‌ای است که فساد در آن راه ندارد. البته عسلی که واقعا طبیعی باشد و در آن مواد مصنوعی راه نیافته باشد! عسل انواع مختلفی دارد که هرکدام برای امراض خاصی استفاده میشود. و هرکدام خواص و فایده ویژه‌ی خود را دارد. انواع عسل شامل: عسل ساده، عسل چهل گیاه، عسل گون، عسل کنار و … می‌باشد؛ که هرکدام خواص خودش را دارد. در مقاله‌ی زیر شما را با بیماریهایی آشنا می‌کنیم که عسل طبیعی‌ترین درمان برای آنهاست.

عسل؛ درمان بیماریهای عفونی

بیماری های عفونی زمینه ی بیماری های جدی دیگر است. یکی از عوارض جدی بیماری های عفونی در زنان ریزش مو می‌باشد. عسل برای این زنان به معنای قرص چرک خشک کن می‌ماند و بدن زنان را از عفونت پاک میکند. به اینگونه زنان توصیه میشود که روز خود را با خوردن عسل شروع کنند. گروهی دیگر که عسل برای آنها واجب می‌باشد تا از عفونت در امان باشند زنان باردار می‌باشند. زیرا جنین آنها با کمترین عفونت میتواند دچار عقب‌ماندگی و نقص های مادرزادی شود. زنان عزیز که از عفونت رحم رنج می‌برند از مصرف عسل با دارچین غافل نشوند.

عسل؛ دشمن سرسخت ناخنک چشم!

ناخنک نوعی عفونت چشم است که عوامل ایجاد کننده مختلفی دارد. از جمله این عوامل گرمای شدید و نور آفتاب می‌باشد. که گاها حتی عینک آفتابی هم برای برای جلوگیری از ایجاد ناخنک بی تاثیر است. همانطور که این بیماری چشمی علت‌های ایجاد کننده‌ی مختلفی دارد، درمان‌های مختلفی نیز دارد.
یکی از این درمان ها عمل جراحی می‌باشد. اما دیده شده است که گاهی بعد از عمل های جراحی سنگین و پرهزینه این بیماری دوباره عود کرده است. امروزه پزشکان معتقدند که یکی از طبیعی‌ترین راه‌های پیشگیری و درمان این بیماری چشمی عسل کوهی طبیعی می‌باشد. متأسفانه در کشور ما ایران این بیماری شیوع چشمگیری داشته است؛ به خصوص مناطق گرمسیری که مردم بیشتر در معرض آفتاب قرار دارند.
امروزه در علم پزشکی ثابت شده است که عسل طبیعی از بسیاری از بیماریهای چشمی پیشگیری می‌کند. عسل طبیعی درمانی برای بسیاری از بیماریهای چشمی است.

زنجبیل با عسل؛ آنتی بیوتیک طبیعی!!

زنجبیل و عسل هرکدام به طور جداگانه خواص ویژه خود را دارند. این دو با ترکیب با یکدیگر خواص جدیدی نیز پیدا می‌کنند. یکی از خواص منحصر به فردی که از ترکیب زنجبیل و عسل بدست می‌آید، خاصیت آنتی بیوتیکی آن است. در واقع ترکیب این دو همانند یک آنتی بیوتیک قوی و طبیعی عمل می‌کند. آنتی بیوتیک در پزشکی برای بیماری هایی که باکتری عامل آنهاست کاربرد دارد. از جمله بیماریی هایی مثل: عفونت‌های پوستی، عفونت مثانه، گلودرد (عفونت گلو) و غیره. معمولاً آنتی بیوتیک هایی که به صورت قرص یا دارو مصرف می‌شوند موجب چاقی میشوند.
همچنین واجب است بدانید که استفاده از قرص آهن در دوران بارداری باعث بیش فعال شدن کودک می‌شود. اگر این قرص با قطره ی ویتامین همراه باشد احتمال عقب‌ماندگی ذهنی کوک نیز بالا می‌رود. بهترین جایگزین این قرص ها عسل طبیعی است.

عسل؛ کاهش فشار خون و کلسترول

یکی از ترسناکترین و شایع‌ترین بیماری ها در ایران فشار خون و کلسترول بالا می‌باشد. یکی از ساده‌ترین راه‌های درمان این بیماری ها مصرف عسل می‌باشد.
برای اینکار یک قاشق غذاخوری گل ختمی را در قوری بریزید. سپس روی آن آبجوش ریخته و اجازه دهید که به مدت تقریباً 15 دقیقه دم بکشد. بگذارید کمی سرد شود و سپس آن را با عسل شیرین کرده و نوش جان کنید.

نکته ای مهم!

حرارت بالا سبب تولید یک ماده‌ی فوق‌العاده سمی به نام هیدروکسی متیل فورفورال یا (HMF) در عسل می‌شود. این ماده بسیار سمی و برای انسان بسیار خطرناک است.

مقاله پیشنهادی به شما: جوشانده زیره نبات و این همه خاصیت!

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید