موز را بدون عسل نخورید!

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
موز و عسل

هر غذا و هر میوه ای یار و همراه خود را دارد! که در واقع مصلح آن است. برخی از غذاها و میوه ها برضد هم می‌باشند. از خوردن این مواد باهم باید به طور جدی اجتناب شود. برای مثال همه‌ی ما میدانیم و شنیده ایم که خوردن خربزه و عسل ممنوع است. بسیاری از موارد را همگی شنیده‌ایم. در این مقاله به شما برخی از این لیست های دوقلو را به شما معرفی میکنیم.

خوردن چند نوع میوه با هم...؟

توصیه پزشکان و متخصصان این است که چند نوع میوه را باهم میل نکنیم. و یک نوع میوه را استفاده کنیم. و برعکس برخی میوه ها را با هم میل کنید. البته باید بدانید که برخی از میوه ها از یک خانواده می‌باشند. در این صورت اگر همراه هم مصرف شوند مشکلی ایجاد نخواهد کرد. برای مثال مصرف همزمان میوه هایی مثل پرتقال و نارنگی که هم خانواده هم می‌باشند مشکل کمتری ایجاد می‌کند. یک نکته بسیار جالب درباره خیار که باید بدانیم این است که خوردن خیار به تنهایی به خصوص در فصول سرد می‌تواند باعث مشکلاتی مثل نفخ و سوءهاضمه و در برخی موارد باعث ترش کردن، رخفت و سستی، خواب‌آلودگی و اختلال حافظه شود.

مصلح خیار نمک می‌باشد. به همین دلیل است که معمولا در کنار خیار نمک حضور جدی دارد! اگر میخواهید در فصول سرد سال خیار مصرف کنید، چه در سالاد و چه تنهایی، بهتر است نمک را چاشنی آن کنید.

مصلح و دوست موز کدام است؟

حال با توجه به مثال هایی که در بالا زدیم کاملاً آگاه شدیم که هر میوه، میوه‌ مصلح خود را دارد. موز هم از این قانون و قاعده مستثنی نیست. اما سوال این است: مصلح و دوست موز کدام است؟
در جواب این سوال باید بگوییم که یار و همراه همیشگی موز، عسل می‌باشد.
درواقع عسل و موز بهترین رفیق و مصلح همدیگر می‌باشند. اما سوال مهم و جدی دیگر این است که چرا عسل مصلح موز می‌باشد. و اینکه اگر موز را به تنهایی بخوریم چه پیش می‌آید؟!

احتمالا همه ما برای یک‌بار هم که شده دچار یبوست شده باشیم. در نظر خیلی ها یبوست شاید چیز زیاد مهمی نباشد و آن را ساده بگیرند. اما غافل از اینکه یبوست خود منشأ بدترین بیماری‌ها می‌باشد. یبوست متولد کننده سرطان ها می‌باشد! شاید اگر بخواهیم به یکی از عوارض شدید و بسیار دردناک و زجر آور یبوست اشاره کنیم، آلزایمر باشد.

از جمله افرادی که در معرض خطر یبوست قرار دارند کودکان و افراد مسن می‌باشند. توضیحی که ما درباره یبوست دادیم مقدمه‌ای بود برای این نکته بسیار مهم و همچنین پاسخی بود برای چند سوالی که در بالا مطرح کردیم. بله همانطور که خودتان هم حدس زده اید، موز بدون عسل یعنی دچار گشتن به یبوست و ایجاد زمینه برای بروز دردها و مشکلات شدیدتر!

اگر موز را به تنهایی مصرف کنیم...

اگر موز را به تنهایی مصرف کنید یبوست ایجاد میکند. پس همواره توصیه جدی درباره موز این است که آن را به صورت حلقه ای برش دهید. بر روی هر حلقه مقداری عسل بریزید و نوش جان کنید. یادتان باشد همانطور که اشاره کردیم کودکان و افراد مسن نسبت به دیگران بیشتر در معرض خطر ابتلا به یبوست قرار دارند.

پس این نکته موز و عسل را بخاطر بسپارید و درباره این افراد بکار گیرید. مادران گرامی موز یکی از بهترین ها برای کودک شما به خصوص کودکان در حال رشد می‌باشد.

نکته ای برای مادران عزیز

اگر کودک شما موز را نمیپسندد و از خوردن آن اجتناب می‌کند آن را به عسل آغشته کنید. با این کار در خوردن آن به کودکتان موفق می‌شوید. یادتان باشد که به کودک خود تا حد امکان موز بدون عسل نخورانید. همواره در آشپزخانه خود شیشه‌ای عسل برای کودک خود نگه دارید تا موز هایی که می‌خرید تنها نمانند!

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید