چرا ارگانیک؟

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
چرا ارگانیک

خیلی ها امروزه کلمه ارگانیک و غیر ارگانیک را شنیده اید. اما شاید معنی و کاربرد دقیق آن را ندانید. شاید ساده‌ترین تعریف و توصیفی که از کلمه ارگانیک شنیده‌اید طبیعی بودن باشد. در این مقاله با ما چند گام همراه و صبور باشید تا هم معنای دقیق ارگانیک را دریابید و هم از چند حقیقت تلخ با خبر گردید و تا دیر نشده دست به کاری بزنید.

ارگانیک واقعا چیست؟

در یک معنای عمیق و دقیق باید بگوییم منظور از محصولات ارگانیک یعنی محصولاتی که در زمین های بدون سموم و به دور از هرگونه آلودگی و خطر رشد یافته اند و در فرایند رشد آن ها هیچ گونه دستکاری هورمونی، ژنتیکی و مصنوعی نشده است حتی به آن ها هورمون های رشدی تزریق نگردیده است. و کاملا طبیعی در زمین طبیعی و سالم رشد یافته اند.

غیر ارگانیک چیست؟

با توضیحات بالا درباره محصولات ارگانیک باید به معنای غیر ارگانیک (غیر طبیعی) پی برده باشید. به هر گونه محصولات دستکاری شده و هورمونی غیر ارگانیک میگویند. این نکته را باید بدانید که حتی زمین های کشاورزی که محصولات ارگانیک در آن رشد و پرورش مییابند نیز ارگانیک است یعنی به طور کاملا طبیعی آن را تقویت میکنند، از مواد و کود های شیمیایی استفاده نمیکنند و حتی از افت کش ها نیز استفاده نمیشود. در حالی که همه این بلا ها را بر سر زمین های کشاورزی غیر ارگانیک آورده میشود و این ننگی شرم آور است که بر سر ملت می آورند فقط برای سود و پول بیشتر.

در کدام فاجعه های زندگی مان دست های آلوده ی مواد غیر ارگانیک پنهان است ؟

به طور قاطع و مطمئن میتوان گفت که مواد غیر ارگانیک کلاهی گشاد است که برای سر همه گذاشته شده است. بلایی است که گریبان گیر همه ما گشته است. مهمان ناخوانده ای است که تماما برای تک تک مان بدبختی و بیماری به بار آورده است. فاجعه‌ای عظیم است که فرار از آن به سختی ممکن است. از وحشتناک ترین این فاجعه ها میتوان به نقایص مادر زادی در کودکان بی گناه اشاره کرد. عوارض دیگر این محصولات کثیف بیماری های جدید و گاها غیر قابل علاج، حساسیت زایی، کاهش طول عمر و فقر مواد مغذی را میتوان نام برد.

هرچند که این فقط گوشه کوچکی از عوارض این قاتلین انسان و انسانیت است. هرگز و هرگز مواد غیر ارگانیک جایگزین مواد ارگانیک نمیشوند. و در واقع این مواد ویرانگر همچون دوستان غذایی ناباب میباشند. که ذره به ذره ما را به سمت مرگ سوق می‌دهند. البته مرگی هولناک و زجر آور. هرگز سلامتی خود و فرزندانتان را فدای پول نکنید. اگرچه مواد غیر ارگانیک ارزانتر هستند اما بهایی پنهان و بسیار سنگین دارند. بهای اصلی که شما برای این محصولات میپردازید سلامتی و طول عمرتان می باشد. برای خود ارزش قائل شوید نه برای پولتان.

مواد غیر ارگانیک چه بلاهایی بر سر زمین های کشاورزی مان آورده اند؟

مواد و محصولات غیر ارگانیک نه تنها به نابودی انسان همت گذاشته‌اند بلکه زمین و محیط زیست را هم به سمت مرگی تدریجی میکشانند. در آینده های نه چندان دور همگی شاهد جهنمی خواهیم بود که این مواد و تولید کننده های این مواد برای ما تدارک دیده اند.زمین های کشاورزی روز به روز فقیرتر میشوند. هرساله شاهد این هستیم که زمین های کشاورزی قدرت باروری خود را بیش از پیش از دست می‌دهند. قدرت و مواد غذایی و مغذی خود را از دست داده اند. این زمین هایی که برای ما به مثابه گنجی عظیم می مانند استقلال خود را از دست می دهند زیرا که مواد غیر ارگانیک مثل کود های شیمیایی این زمین ها را به استثمار و استعمار خود درآورده اند و آنها را برای پرورش و تولید محصول به خود وابسته کرده اند. همچون فردی معتاد زمین های کشاورزی نیز معتاد اینکه گونه مواد میشوند و دیگر نه به صورت طبیعی میتوانند زنده بمانند و نه دیگر غذایی طبیعی و سالم میزایند. به سان مادرانی ضعیف میمانند که هر بار کودکی ناقص و معلول به دنیا می آورند. در واقع با نابودی زمین های کشاورزی مان شاهد نابودی دنیای خودمان خواهیم بود. و اگر وضع به همین منوال پیش برود چرخه طبیعت هرگز بر مدار واقعی خود نخواهد چرخید.

مواد غیر ارگانیک خیانتی بزرگ و جنایتی آشکار در حق انسان و محیط زیست

غذای اصلی و واقعی انسان مواد طبیعی و ارگانیک است. هر چیز دیگری به جز این برای ما سم است.جسم انسان با مواد طبیعی سازگاری دارد و اگر هر گونه مواد دیگر را جایگزین محصولات طبیعی کند به مرور زمان دچار اعتیاد به آن ها میشود و به تبع جسم و روحش تعادل و سازگاری را از دست می دهند. تمام آنچه که طبیعت، روح و جسم انسان نیازمند است فقط و فقط در مواد و محصولات کاملاً طبیعی و ارگانیک یافت میشود. هرگز مواد غیر طبیعی برای جسم ما کاری نخواهند کرد و غذایی نه تنها بی خاصیت بلکه سمی نیز میباشند.

مواد غیر ارگانیک هرگز درمانی برای بیماری ها نیستند و خود منشاء بیماری میباشند. در سال 2016 در طی تحقیقی در مجله تغذیه بریتانیا اعلام گردید که مواد طبیعی و ارگانیک 50 درصد بیشتر از مواد غیر ارگانیک از اسید های چرب امگا ۳برخورددارند. در تحقیقی دیگر این نتیجه مهم و با ارزش به دست آمد که پیاز طبیعی و ارگانیک 20درصد بیشتر از پیاز غیر ارگانیک آنتی اکسیدان دارا می باشد. این نکته مهم را بدانید که برای طبیعت انسان هر ماده غیر طبیعی سم محسوب می‌شود.کافیست که عاقلانه و با دقت نگاهی به طول عمر گذشتگان بیندازیم تا متوجه این تفاوت ها بشویم.

چه کسانی از مواد غیر ارگانیک سود می‌برند؟

به طور قاطع میتوان گفت فقط و فقط تولید کنندگان و مسئولانی که در این کار دخیل اند سود این مواد را به جیب می زنند. در حالی که تمام ضرر و زیان این محصولات را مردم جامعه و به خصوص فقرا همچون جامی زهر می‌نوشند. جالب است بدانید که خود افرادی که این محصولات را تهیه و توزیع می‌کنند و از ماهیت هولناک آن با خبرند از آن دوری میکنند و هرگز آن را به خورد خانواده خود نمیدهند. در عوض پول محصولات غیر ارگانیک را صرف خرید محصولات ارگانیک میکنند.افراد باهوش و قاطع در مواجهه با قیمت پایین محصولات غیر ارگانیک وسوسه نمیشوند.تبلیغات دروغین این محصولات را باور نمیکنند و هر روز به این غول های بزرگ “نه ” میگویند.

آیا واقعاً محصولات ارگانیک گران است؟

میتوان گفت هر قیمت گران و ارزان علت خود را دارد. در واقع اگر با دیدی دقیق و واقع بینانه بنگریم مواد ارگانیک هرگز آن قدر ها هم گران نمی باشند. آیا سلامتی و طول عمر بیشتر، و آینده زیبا و سالم فرزندان مان سودی بزرگ و مهم نیست؟ آیا اگر کوچکترین آسیبی به سلامتی تان وارد شود حاضر نیستید بیشتر از این قیمت ها هزینه کنید؟ پس هرگز به پولتان بیشتر از خود اهمیت ندهید. و البته شاید یک دلیل گران قیمت بودن این مواد به خودمان برگردد زیرا ازدیاد مواد غیر ارگانیک موجب انقراض و نابودی مواد ارگانیک و سالم گشته است پس باید انتظار گرانی این محصولات را داشته باشیم. و میتوان گفت به خاطر سالم بودن و کمیاب بودن و افزایش نیاز ما به این محصولات موجب گرانی آن ها شده است. مطمئن باشید سلامتی هزینه میخواهد به عبارتی دیگر جنس خوب پول خوب هم می خواهد.

اگر کم درآمد هستیم چکار کنیم؟

اگر شما هم با فقر و درآمد کم دست و پنجه نرم می‌کنید و حقوق تان به اندازه ای نیست که هر روز مواد غذایی و محصولات ارگانیک را تهیه کنید به خصوص اگر برای فرزند عزیزتان نگران هستید بهتر است که حداقل در لیست خرید خود ضروری ترین و مهم ترین وعده های غذایی را ارگانیک انتخاب کنید. تا لااقل کمتر در معرض خطر محصولات غیر طبیعی قرار بگیرد. یا حداقل اگر میتوانید مواد غذایی کودک شیرین تان را ارگانیک تهیه کنید.

به این میگویند اعتیاد خاموش

متاسفانه و البته شوربختانه در اکثر کشورها و به خصوص کشور خودمان به طور وحشتناکی مواد غیر ارگانیک راه پیدا کرده اند. و در هر وعده غذایی در سفره مان حضور دارند. و قطره قطره سلامتی و طول عمر ما را همچون زالو میمکند. به طور قطع میتوان گفت که این محصولات بدترین و ترسناک ترین مواد مخدری هستند که عده ای برای سود بیشتر به سفره مان تزریق کرده اند. در واقع میتوان گفت که نوعی اعتیاد خاموش در رگ های همه ی ما جاری گشته است. از امروز بزرگ ترین و مهم ترین تصمیم کبری باید گرفته شود و سفره همه ی ما ارگانیک شود.

چه موادی بیشتر و چه موادی کمتر آلوده اند؟

همانطور که درد کمش هم زیاد است! آلودگی و سم هم کم و زیاد نمیشناسد و اندکش هم به مرور زمان کشنده و فلج کننده است. اما شاید برای دلخوشی بتوانیم بگوییم به طور تقریبی : سیب، هلو، گلابی، سیب‌زمینی، زردآلو، اسفناج، شلیل، انگور، کرفس، تمشک و گیلاس به طور شدیدی به افت کش ها و هورمون ها آلودگی دارند. و موادی مثل : کیوی، انبه، پیاز، موز، آناناس، ذرت، آلو، نخود فرنگی، هندوانه و بادمجان آلودگی کمتری به افت کش ها و هورمون ها دارند. متاسفانه این فقط لیست بسیار کوچکی از سبزیجات و میوه جات ماست. در حالی که این آلودگی ها پا را فراتر از گلیم خود گذاشته اند و زندگی ما را احاطه کرده اند. محصولات دیگر ما نیز با دستان کثیف این آلودگی ها لمس شده اند. محصولاتی مانند گوشت، غلات، لبنیات و… هم همگی اسیر این آلودگی ها میباشند. هر روز ما شاهد میوه های رنگ شده ای هستیم که فقط با هورمون رشد بزرگ شده اند. شاهد میوه های انباری هستیم که فقط مزه سمی به نام نگهدارنده می دهند. میوه هایی که به صورت نارس و ناکامل چیده میشوند و به آن ها رنگ و لعاب تزریق می شود. همچنین مرغ های ما که در اصل جوجه های چند ماهه ای بیش نیستند که صرفا به آنها آمپول های رشدی تزریق کرده اند بدون اینکه از لحاظ غذایی رشد کرده باشند. این گونه محصولات همچون کودکانی عقب مانده ای هستند که فقط از لحاظ ظاهری رشد کرده اند در حالی که مغزشان تو خالی، جسمی بی انرژی و عقلی ناکارامد دارند. یا به مثابه ورزش کارانی میمانند که برخلاف ظاهرشان باطنی ضعیف و توخالی دارند. و در واقع درونی پوچ و تهی دارا هستند. پس با این حال عجیب نیست که در آینده نزدیک شاهد کودکان عقب مانده ذهنی بیشتری باشیم.

قرن حاضر؛ قرن بی کیفیت ترین غذاهاست

قبلا توصیه پزشکان این بود که با مصرف میوه و سبزیجات سرطان نخواهید گرفت. اما متأسفانه اکنون خود همین میوه ها و سبزیجات منشا و منبع سرطان ها و بیماری های عجیب و غریب گشته اند. همانطور گوشت ها و دیگر مواد غذایی ما هم بیرحمانه سلامتی ما را نشانه گرفته اند. متاسفانه نه فقط بیماری های جسمی بلکه از آن بدتر بیماری های روانی را به ما عرضه داشته‌اند. اضطراب و افسردگی خود دلیلی قاطع و محکم برای این ادعاست. بی شک آرامش خود را به دشمنان سلامتی خود فروخته ایم. جای تردید نیست که عصر حاضر عصری است به همراه بی ارزش ترین و بی کیفیت ترین غذاها. در حالی که پایه ترین نیاز ما نیاز های فیزیولوژیکی از جمله غذا میباشد. غذایی که سلامت روح و جسم ما در آن است. مراقب باشید که چه چیزی را میخورید. آرامش و سلامتی را؟ یا بیماری و مرگ را؟

سخن پایانی

امیدواریم که این مطلب تلنگری باشد برای همه ما از جمله مسئولانی که ادعا دارند به ما می اندیشند نه به پول و حساب بانکی خود و فرزندانشان. به امید فردایی بهتر که منتظر آمدنش نخواهیم ماند بلکه خودمان آن را میسازیم.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید