چه جالب! سرد مزاج های چاق با روغن حیوانی لاغر می‌شوند!

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
چاقی شکم افراد سرد مزاج

هرکس باید برطبق مزاج خود تغذیه شود. بقراط حکیم و جالینوس پزشک معروف یونانی قرن های پیش نظریه ی جالب و مهم اخلاق چهارگانه را معرفی کردند. بقراط، پدر علم پزشکی، بدن انسان را دارای چهار نوع خلط تصور می‌کرد. این چهار نوع خلط عبارتند از خون (دم) ، بلغم، صفرا و سودا.
برحسب اینکه کدام یک از این خلط ها بر بدن شما مسلط باشد، تیپ شخصیتی و ویژگی های جسمانی و حتی روحی و روانی شما ویژه خواهد بود و به طبع آن باید تغذیه ویژه ای نیز داشته باشید. برای مثال آیا تابحال متوجه شده اید که بعد از خوردن یه نوشیدنی شیرین یا ترش دچار حالت بدی شده باشید؟!
یا اینکه آیا توجه کرده اید بعد از خوردن یک آجیل خاص یا غذای خاص حالتی بهتر و انرژی بالاتری کسب کرده باشید؟!

اینها همگی به مراج شما بستگی دارد. خیلی از ما مزاج خود را نمی‌دانیم. ما در مقاله ای دیگر به مزاج شناسی و تیپ های شخصیتی حاصل از مزاج ها خواهیم پرداخت.

در این مقاله صرفا به بحث مهم و واجب چاقی و لاغری می‌پردازیم

چاقی بلای جان خیلی ها گشته است. لازم و واجب است بدانید که یکی از بی‌دردسرترین راه‌های لاغری و ثبات وزن، ثبات طبع و مزاج خود و زندگی کردن بر وفق مراد مزاج خود می‌باشد. اگر مزاج خود را بشناسید به راحتی کنترل وزن خود را در دست می‌گیرید. همچنین اگر از مزاج خود آگاه باشید غذا خوردن و تغذیه لذت بخش ترین و سودمندترین کار برای شما میشود. زیرا که برحسب مزاج خود غذاهایی را انتخاب میکنید که برای شما ضرری ندارند، انژری شمارا کنترل می‌کنند‌. شمارا را از بیماری ها در امان نگه می‌دارند. شادی بخش روح و جسم شما می‌باشند. و شما را به تعادل می‌رسانند.

اکثر ما این جمله را شنیده ایم که به طور مثال فلانی آدم سردی است، یا فلانی آدم گرمی است. اینها همگی به نوع مزاج برمیگردد ‌که به طبع آن شخصیت آن نیز شکل گرفته است. حال به اصل مطلب می‌پردازیم.

گرم مزاجان برای لاغری به چه چیزی نیاز دارند؟

همگی باید بدانیم و آگاه باشیم. که درمان چربی های زیر پوستی یا لیپوم در گرم مزاج ها و سرد مزاج ها بسیار متفاوت است. برای مثال در گرم مزاج ها خوردن سرکه ی انگبین ( دو لیوان عسل+ دو لیوان عرق نعناع+ یک لیوان سرکه طبیعی) توصیه می‌شود. به این صورت که سرکه انگبین را با دو سوم آب مخلوط کرده و هر روز یک لیوان بعد از شام میل کنند. (یک سوم لیوان سرکه انگبین+ دو سوم آب )
توجه داشته باشید اگر شما گرم مزاج هستید راه حل های زیر برای آب کردن و از بین بردن چربی های زیر پوستی شما واجب است:

خوردن گس مزه ها!
پیاده‌روی
حجامت در طول چهل تا 120 روز درمان کننده لیپوم خواهد بود. و شما به راحتی چربی ها را در این کوره ذوب خواهید کرد.

اما در سرد مزاج ها...

سرد مزاج های عزیز دقت کنید که شما برای لاغری به گرما نیازمندید. زیرا بدن شما برای آب کردن چربی ها به گرما و حرارت نیازمند است. در سرد مزاج ها باید از غذای گرم و لطیف استفاده کرد و از روغن های گرم مانند روغن کنجد، روغن زیتون و به ویژه روغن حیوانی استفاده کنند.

از بین روغن‌های گفته شده روغن حیوانی خواص ویژه‌ای برای سر مزاج‌ها دارد‌. لازم به ذکر است‌ که جراحی و لیزر و سایر روش ها و فنون پزشکی موجود صرفا راهی برای درآمد دیگران هستند و چندان کمکی نخواهنو کرد. زیرا این چربی ها دوباره بازخوهند گشت و وضعیت شما از قبل بدتر خواهد شد. بانوان عزیز شما مسئولید که مزاج همسر و کودک خود را بشناسید. تا برحسب آن به کودک و همسر خود بهترین تغذیه را هدیه دهید. خانم های عزیز توجه کنید که گاهی عصبانیت های بی‌دلیل همسر شما شاید بخاطر خوردن غذایی باشد که با مزاج او در تضاد است. و شاید بدخلقی کودک شما به همین نکته برگردد که مزاج کودک با غذایی که به او میدهید سر جنگ دارد!

با یادگیری و رعایت این نکات آرامش بخش خانه و سفره ی خود باشید. مادران گرامی توجه داشته باشید که تغذیه اساس سلامت و فعالیت صحیح و کارآمد در انسان می‌باشد.

نکته آخر...

هرگز به تغذیه ی همسر و کودک خود بی‌توجه نباشید و آن را ساده نپندارید. زیرا شاید علت بدرفتاری کودک و همسر شما خود شما و سفره ی شما باشد. بهترین ها را به سفره ی خود راه دهید و با مزاج شناسی همسر خود آرامش را در رگ های او تزریق کنید. یادتان باشد شما زن ها میتوانید مردانی قوی و مهربان یا ضعیف و عصبی را بسازید. زیرا از دامن زن مرد به معراج رود. برای همسر و فرزند خود بهترین باشید و بهترین ها را انتخاب کنید این مسئولیتی است که شما بانوی خانه دار دارید.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید