درمان چروک صورت (چی بخوریم و چکار کنیم تا پیر نشویم؟)

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
درمان چروک صورت

زیبایی و تناسب اندام حق طبیعی شماست. میل به داشتن صورتی بدون چروک دغدغه خیلی ها محسوب میشود. درمان چروک صورت با روش های مختلفی امکان پذیر است. در ذات هر یک از ما میل به زیبایی و کمال نهفته است. انتخاب های هر یک از ما باید در مسیری باشد که به سمت کمال و زیبایی پیش میرود. پیر شدن و حرکت به سمت پیری باب میل هیچکدام از ما نمیباشد. اگر از همه ما بپرسند که دوست داری با چهره ای پیر و چروکیده عمرتان رو به آخر رود یا با صورتی صاف و جوان؟ قطعا جواب ما گزینه دوم میباشد. باید این تصور غلط را از ذهن ها بیرون کشید و به آتش کشاند که پا به سن گذاشتن را مساوی با پیر شدن و چروکیده شدن میدانند. هرگز اینگونه نخواهد بود اگر باور داشته باشیم که همواره جوانی و زیبایی انتخابی است که ما آن را برمیگزینیم. اگر خواهان زیبایی و جوانی باشید فاکتور سن به معنای واقعی کنار می رود. پا به سن گذاشتن دلیلی برای جوان و زیبا نبودن نیست. فقط کافیست که زیبایی انتخابی از انتخاب های شما باشد.

برای درمان چروک صورت اول از همه...

یادتان باشد تنها عاملی که شما را به سمت پیری هل میدهد و جوانی و زیبایی را از شما میگیرد انتخاب ها و افکار شماست. اگر شما خواهان و دوستدار زیبایی و درمان چروک های صورت هستید بر شما واجب است که اصول آن را یاد بگیرید و در عمل به آن پایبند بمانید. متاسفانه یکی از فرهنگ های سالمی که در جهان سومی ها و کشورهای ضعیف از نظر فرهنگی به خوبی رشد نکرده است این است که مردمانش به تناسب اندام، ورزش کردن و زیبایی بهای چندانی نمیدهند و اکثر آن ها تنبلی را پیشه خود کرده اند. انتخاب های شما هر چه زیباتر باشد شما هم به همان اندازه زیبا خواهید بود.

درمان چروک صورت مردان

برای درمان چروک صورت، مردان باید ریش هایشان را نتراشند. اگر میدانستید که ریش چقدر روند پیری صورت را کندتر میکند هرگز تیغ بر صورت خود نمیکشیدید. تحقیقات نشان داده است که ریش گذاشتن با حفظ آب و رطوبت صورت روند پیر شدن صورت را حسابی عقب می اندازد و باعث داشتن پوستی جوان میشود. بر طبق یک تحقیق جالب مردانی که ریش خود را نگه میدارند از نظر دختران افرادی جذابتر و قابل اعتمادتر میباشند. پس مردان عزیز یادتان باشد که ریش داشتن مساوی است با جذابیت و جوانی شما.

درمان چروک صورت

برای درمان چروک پوست هر صبحانه ای را نخورید

صبحانه مهمترین وعده غذایی پوست شماست. هم از نظر حفظ سلامت و هم از نظر حفظ زیبایی. لیستی از بهترین صبحانه ها برای درمان چروک پوست شما به قرار زیر میباشند:

 • شیر (ضد چرک)
 • چای سبز (ضد جوش)
 • املت گوجه (روشن کننده پوست)
 • تخم مرغ (سفت کننده پوست)

از بین آجیل ها نیز گردو بهترین رفیق صبحانه ای شماست. گردو یک منبع بسیار غنی از اسیدهای چرب امگا 3 میباشد که برای مرطوب نگه داشتن پوست و مو به کارتان می آید. همچنین گردو سرشار از آنتی اکسیدان است که به تعمیر سلول های پوست کمک میکند.

درمان چروک دور چشم در زنان یائسه

زنان یائسه در خطر نابودی تناسب اندام و زیبایی قرار دارند. با وجود نوسانات سن یائسگی و همچنین کاهش استروژن در طول دوره ورود به یائسگی، چاقی و افزایش چربی شکمی خطری در کمین زنان است. خانم های زیبا طلب خوب است بدانید که استروژن هورمون زیبایی شماست. استروژن بیشتر در بدن، یعنی زیبایی بیشتر، چروک دور چشم کمتر، تناسب اندام بالاتر، اندامی ریزتر و زنانه تر، صورتی ظریفتر و جوانتر.
اگر در شروع سن یائسگی هستید باید برای تغییرات آماده باشید. شما نیاز دارید که بیشتر از قبل به ورزش روزانه اهمیت دهید و به مصرف بیشتر گردو و بادام بپردازید. طبق تحقیقات گردو زیبایی بخش زنان میباشد و مصرف روزانه آن از روند پیری جلوگیری میکند.

خطرناکترین ماسک های صورت برای درمان چروک پوست و پیشانی

خانم هایی که به صورت و پوست خود بها میدهند باید بدانند که برای درمان چروک صورت نباید هر نوع ماسکی را انتخاب کنند.زیرا برخی از ماسک ها برای پوست صورت بسیار مخرب و پیرکننده هستند. این ماسک های خطرناک را بشناسید و از آن ها به دور باشید.

درمان چروک پوست دست و دوش آب داغ

دوش آب داغ احساس لذت بخش و خوبی دارد، اما متاسفانه این دوش رطوبت لایه بیرونی پوست شما را به طور کامل از بین می برد. و همین به تنهایی برای تخریب پوست دست و بدن کافی می باشد. آب داغ روغن های طبیعی لایه ی اپیدرم را کاهش می دهد و لایه ی محافظتی که همانند یک سپر محکم جلوی از دست رفتن رطوبت پوست را می گیرد را تخریب می کند. دوش آب داغ منجر به خشکی و عدم تعادل پوست شما می گردد.

درمان چروک های صورت و پراکسید هیدروژن

عده ای برای درمان چروک صورت دست به هر کاری می زنند. پراکسید هیدروژن به عنوان یک ضد عفونی کننده ملایم در آسیب هایی مانند بریدگی و سوختگی ها به کار می رود و یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از عفونت می باشد. اما یادتان باشد که پراکسید هیدروژن به هیچ عنوان برای درمان جوش مناسب نمی باشد. پس به محض این که جوش بر صورت خود دیدید سریعا به سراغ این خطر در کمین نشسته نروید.

درمان چروک دور لب با سبزیجات

در مسیر درمان چروک دور لب اگر مصرف سبزیجات را حذف کنید جوانی پوست خود را نیز حذف کرده اید. مصرف سبزیجات با خارج کردن اکسیژن اضافی و پاک سازی بدن هر روز قدم به قدم شما را از چروک های پوستی دور می کند. همچنین سبزیجات با آب رسانی به پوست، طراوت آن را حفظ می کنند.

درمان چروک صورت

درمان پیری زودرس پوست در زنان پر مو

برای درمان چروک صورت گاهی باید جلوی پیری زود رس پوست را گرفت. پرمویی یا هیپرسوتیسم در زنان جذابیت آن ها را کمتر می کند و آن ها را به شکلی مردانه درمی آورد. این پر مویی ممکن است در قفسه سینه، پشت کمر و یا در صورت باشد. پرمویی یک بیماری پزشکی محسوب می شود که می تواند به علت وجود بیش از حد هورمون های مردانه به نام آندروژن ها و به ویژه تستسترون رخ می دهد. این بیماری می تواند علت خانوادگی و ارثی نیز داشته باشد. اما اگر علت دیگر این بیماری را بدانید حتما متعجب خواهید شد. سبب دیگر این پرمویی و از بین رفتن جذابیت شما پیتزا می باشد. بله درست خواندید، پیتزا موجب هیپرسوتیسم یا همان پرمویی در زنان می شود.

درمان چروک صورت با کمک میل جنسی

جوانی شما، میل جنسی شما را می طلبد. برای درمان چروک صورت، بیماری های جنسی خود را درمان کنید. در زنان با انجام عمل جنسی هورمون زیبایی بخش استروژن تولید می گردد. و اگر یادتان باشد در بالا گفتیم که این هورمون چقدر در زیبایی زنان تاثیرگذار است. این هورمون راه حلی طبیعی برای درمان چروک های صورت شماست. مردان نیز از فواید رابطه جنسی بی بهره نمی باشند. اما مردان طالب زیبایی و جوانی باید بدانند که نوشابه را باید برای همیشه کنار بگذارند. اولا نوشابه علت چاقی شکمی شماست و فرم بدنی شما را به طور کلی به هم می زند، و دوما اینکه مصرف نوشابه های گازدار موجب کاهندگی اسپرم و مشکلات نعوظ می گردد. مردانی که به خوردن نوشابه های گازدار رنگی عادت دارند و آن را از سفره خود حذف نمی کنند، علاوه بر مشکلات نعوظ جنسی، حدود 30 درصد اسپرم کمتری تولید می کنند و به مرور توانایی جنسی خود را از دست می دهند. مردان با مصرف نوشابه به مرور زمان خود را از این لذت محروم می کنند. جالب است بدانید که این فقط به نوشابه مربوط نمی شود. عوارض گفته شده به مصرف دلستر و ماالشعیر کارخانه ای نیز برمی گردد. مصرف دلستر و ماالشعیر کارخانه ای نیز به شدت موجب کاهش نعوظ و سردی کلیه ها می شود. اگر خانمی دچار سردی جنسی گشته است می تواند با مصرف عسل طبیعی به درمان روی آورد. عسل طبیعی حاوی ویتامین E، روی و مواد معدنی می باشد که به افزایش میل و برانگیختگی جنسی به خصوص در خانم ها کمک می کند.

درمان چروک صورت با کمک آجیل ها

درمان چروک صورت

برای درمان چروک صورت، خانواده آجیل ها به خصوص گردو و بادام را جدی بگیرید. گردو چربی و آنتی اکسیدان های مورد نیاز را دارا می باشد. و بادام ویتامین های لازم برای پوست را در خود ذخیره کرده است.

برای درمان چروک صورت عادت های پیر کننده را کنار بگذارید

شاید ندانید که بیش از 40 درصد سرطان ها از جمله سرطان پوست ناشی از سبک غلط زندگی از قبیل سیگار کشیدن، پرخوری و ورزش نکردن است. بسیاری از سرطان های پوست مربوط به آفتاب سوختگی است. یکی از عوامل اصلی سرطان ریه سیگار کشیدن است و بسیاری از سرطان های رحم مربوط به عفونت می باشد.

درمان چروک صورت با ویتامین C

برای درمان چروک صورت ویتامین C را به پوست خود بخورانید. این ویتامین عصاره جوانی پوست شماست. هر روز مشتی از این ویتامین را به پوست خود هدیه دهید. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که نقش مهمی در مراقبت از پوست شما دارد. ویتامین C با تولید کلاژن پوست را قدرتمند و انعطاف پذیر می کند. همچنین زخم ها را سریع تر بهبود می دهد و با اشعه UV خورشید و آلودگی هوا که دشمنان خطرناک و همیشگی پوست هستند، مبارزه می کند. با افزایش سن مقدار این ویتامین در بدن رو به کاهش می رود و به همین خاطر پوست شما چروک و لکه دار می شود. پس هرچه مسن تر می شویم به وجود این ویتامین بیشتر نیازمندیم. یکی از دشمنان سرسخت این ویتامین سیگار کشیدن می باشد. زنان نیز باید بدانند که سیگار کشیدن مقدار هورمون های زیبایی شما از جمله استروژن را کاهش می دهد.

درمان چروک صورت با مراقبت طبیعی از موها

خانم هایی که ریزش مو دارند اگر به سراغ درمان های شیمیایی بروند ممکن است دچار عوارض شدیدی از جمله چروک شدن و پیری زودرس پوست شوند. خانم هایی که هم ریزش مو دارند و هم به فکر درمان چروک های صورت خود هستند می توانند به طور طبیعی و با مصرف روزانه 10 عدد بادام درختی و خوردن شبی یک لیوان عرق رازیانه با یک قاشق مربا خوری عسل این مشکل را برطرف کنند.

درمان چروک صورت با حذف قندهای غیرطبیعی

برای درمان چروک صورت باید به مصرف قندهای طبیعی روی آورید. عوارض مصرف بیش از حد شکر و شیرینی، چاقی پهلو، چربی شکم و پیری زودرس می باشد. مواد قندی طبیعی مثل عسل بهترین جایگزین برای قند و شکر سفید هستند.

ماسک ها و راه حل هایی برای درمان چروک صورت و دور چشم

برای درمان چروک صورت و دور چشم، درمان های خانگی بدون عوارض زیادی وجود دارد. در ادامه به شرح چند نمونه می پردازیم.

گیاه قاصدک برای درمان چروک صورت

گل یا گیاه قاصدک به طور کاملا طبیعی از پوست سم زدایی می کند و تصفیه کننده خون و سیستم لنفاوی است. این گیاه برای شادابی پوست بسیار قوی و عالی عمل می کند.

کیسه چای مرطوب برای درمان چروک دور چشم

برای درمان چروک دور چشم کیسه چای مرطوب را در یخچال قرار دهید و پس از خشک شدن در قسمت زیر چشم که پر از چین و چروک شده است قرار دهید.

آب آناناس درمانی برای چروک صورت

آب آناناس یکی از عالی ترین راه حل های طبیعی برای خلاص شدن از شر چین و چروک های زیر چشم است. فقط کافی است با دست یا تکه ای پنبه آب آناناس را بر روی پوست چروک شده خود بمالید.

کمک ماسک آلوورا به درمان چروک صورت

برای درمان چروک صورت مالیدن آب آلوورا بر روی صورت، توصیه موثرو همیشگی بوده است.

درمان چروک صورت

درمان چروک صورت با ماسک سیر

سیر را همراه با عسل و یک قاشق غذاخوری خاک رس ترکیب کنید به گونه ای که سیر کاملا له شود. آن را نیم ساعت بر چروک های صورت بگذارید و سپس با آب گرم بشویید.

درمان چروک صورت با ماسک دارچین

برای درمان چروک صورت با کمک دارچین، عسل را با یک قاشق دارچین مخلوط کنید و بر صورت خود بگذارید. بعد از 10 دقیقه با آب ولرم بشویید. این کار را چند بار در هفته تکرار کنید.

درمان چروک صورت با روغن کرچک

برای درمان چروک صورت روغن کرچک ر ا فراموش نکنید. روغن کرچک مرطوب کننده قوی پوست شناخته شده است. برای استفاده از این روغن برای درمان چروک صورت، ابتدا دست و صورت خود را با آب تمیزبشویید و خشک کنید. سپس انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و بر چروک های صورت و زیر چشم بمالید. اگر می خواهید نتیجه بهتری بگیرید قبل از خواب این کار را انجام دهید. تکرار مداوم این کار هم درمانی برای چروک صورت است و هم ضامن جوانی و نرمی پوست است.

درمان چروک صورت با ماسک انگور

درمان چروک صورت

برای درمان چروک صورت شما می توانید انگور برش خورده را روی پوست و زیر چشم خود قرار دهید. انگور پوست شما را سفت و محکم می کند.

ویتامین E درمان چروک صورت

ویتامین E چین و چروک صورت شما را می خورد. برای استفاده از این ویتامین یا از روغن ویتامین E استفاده کنید یا قرص حاوی روغن ویتامین E را کمی سوراخ کنید و بر پوست خود بمالید.

درمان چروک صورت با خیار

آب خیار درمانی قوی برای رفع چروک های صورت و آب رسانی به پوست است. آب خیار سرشار از یک ماده طبیعی است که علاوه برسخت و سفت کردن پوست شما آن را صاف و نرم نیز می کند.

درمان چروک صورت با ماسک عسل

عسل بهترین ویتامین ها را برای کمک به درمان چروک ها دارد. پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید از ماسک برای درمان چروک صورت استفاده کنید اولین انتخابتان ماسک عسل باشد. این بهترین تغذیه برای چر کردن چین و چروک هاست. شما می توانید عسل خام را به تنهایی یا همراه با پودر زنجبیل بر چروک صورت بگذارید.

درمان چروک صورت

ماسک روغن حیوانی برای درمان چروک صورت

پوست برای شادابی و حفظ لطافت خود به پروتئین ها نیاز دارد. روغن حیوانی هم پروتئین طبیعی برای پوست و هم نرم کننده ای قوی برای آن است. حداقل روزی یک بار صورت و دست های خود را با آن ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید.

درمان چروک صورت با میوه های نارنجی رنگ

میوه ه وسبزیجات زرد رنگ و نارنجی درمانی برای پوست خشک شما هستند. پوست خشک یکی از علت های اصلی چین و چروک صورت است. سبزیجاتی همچون هویج و کدو حلوایی یا میوه هایی مثل نارنگی، پرتقال، طالبی، زردآلو ولیمواز این دسته می باشند که به دلیل داشتن بتاکارون که نوعی آنتی بیوتیک طبیعی است موجب شادابی پوست می شوند.

کنترل استرس و درمان چروک های افقی پیشانی

استرس یکی از عامل های بزرگ چروک صورت می باشد. طبق تحقیقات روانشناسان استرس و اضطراب بیش ازحد موجب ایجاد چروک های افقی در پیشانی می شود. برای درمان چروک های افقی پیشانی باید استرس را کمتر بخورید.

درمان چروک صورت

افسردگی و چروک های عمودی پیشانی

روانشناسان می گویند پیشانی های پر از چروک عمودی، نشان دهنده افسردگی افراد است. افراد افسرده برای درمان و خلاصی هر چه زودتر از چروک ها نیازمند درمان افسردگی خود هستند.

درمان چروک صورت با آنتی اکسیدان ها

برای درمان چروک صورت شما به مواد سرشار از آنتی اکسیدا نیاز دارید. زیرا که این مواد به سم زدایی و پاکسازی پوست کمک می کنند و پوست را از سموم و آلاینده ها پاک می کنند. اسفناج، بادام و گردو سرشار از آنت اکسیدان هستند.

درمان چروک صورت با کمک خواب

خواب می تواند موجب ترشح بیشتر هورمون رشد شود. هورمون رشد برای تولید سلول های جدید برای بازسازی پوست ضروری است. بخوابید و به جوان سازی پوست خود کمک کنید.

درمان چروک صورت

برای درمان چروک صورت شبها پوست را پاکسازی کنید

برای درمان چروک صورت شب ها قبل از خواب صورت خود را از مواد آرایشی و آلاینده های سمی پاک کنید. صورت خود را با آب گرم و صابون مناسب بشویید.

برای درمان چروک صورت کمتر آفتابی شوید

آفتاب و پرتوهای زیبایش همانقدر که برای حیات ضروری هستند می توانند خطرناک نیز باشند. از حمام آفتاب زیادی بپرهیزید زیرا سلامت پوست خود را به خطر می اندازید.

درمان چروک صورت با نرم کننده ها

درمان چروک پوست و صورت بدوم نرم کننده ها کار سختی است. البته اگر خواهان سرعت بخشیدن به فرایند درمان چروک ها هستید بهتر از نرم کننده های طبیعی پیدا نخواهید کرد. روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن حیوانی از بهترین ها برای درمان چروک صورت می باشند.

درمان چروک صورت با رتینول

استفاده از داروی رتینول راهی دیگر برای درمان چروک صورت است. رتینول از خانواده ویتامین A می باشد. این ویتامین موجب تولید کلاژن و الاستین مورد نیاز پوست می شود.

در آخر جای دارد که به طور خلاصه و کلی به لیستی از دیگر عادات پیرکننده اشاره کنیم تا بانک اطلاعاتی شما کامل تر شود.

 • شما باید با دیر خوابیدن سرجنگ داشته باشید.
 • ورزش را درست مانند قرصی واجب به خورد بدن خود دهید.
 • برای کنترل میل خود به شیرینی ها به بادام پناه ببرید.
 • سیگار را از خود دور نگه دارید.
 • مالیدن چشم ها ممنوع
 • خوابیدن روی شکم را باید کنار بگذارید.
 • استرس ر ا مهار کنید.
 • به مقدار کافی آب بنوشید.
سخنی با خوانندگان

دوستان و همراهان صمیمی ما لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. ما یک به یک نظرات شما را برای پیشرفت بهتر مطالعه خواهیم کرد.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره من

نویسنده و محقق مقالات علمی و سلامتی

نوشته های تازه

ما را دنبال کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید