خواص عسل (عسل برای یبوست)

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Honey-for-the-stomach

بجای شکر سفید از عسل استفاده كنند. عسل ملین بوده و به مخاط روده آسیب نمی رساند . بنابراین می توان از سنین کودکی مورد استفاده قرار گیرد.

خوردن شیر و عسل روزی دو لیوان علاوه بر خواص فوق العاده ای که دارد برای رفع یبوست هم بسیار نافع است و خوردن یک قاشق مربا خوری یا غذا خوری عسل هم بعد از هر وعده غذا برای جلوگیری از یبوست بسیار موثر است.

از طرف دیگر عسل مسهل ساده و سبکی است که نقش بسیار سازندهای در رفع یبوست ساده و کهنه دارد لوتینگر معتقد است که این حالت در مان مسهلی عسل که از سوی پزوهشگر دیگری به نام هیپوکرات تایید شده است. جوش ها و بهم ریختگی معده (غلیان و هیجان ) را نیز بر طرف می سازد و سر انجام بر آن است که عسل یک ماده فراگیر و گراما بخش است.

 

Honey-for-constipation

عسل مناسب برای یبوست

مطالعات و آزمایش‌های زیادی انجام شده است و تا به حال همه‌ دانشمندان بر این نظرند که همه‌ عسل‌ها تأثیرات پریبوتیک یکسانی ندارند. در ادامه به بررسی انواع عسل با بیشترین تأثیرات پروبیوتیکی می‌پردازیم:

-عسل شهد درختان (حداقل در تئوری عسل شهد درختان الیگوساکاریدهای بیشتری دارد و باید اثر پروبیوتیک بیشتری نسبت به عسل شهد گل‌ها داشته باشد)

-عسل‌های یونجه، گشنیز، مریم‌گلی، شبدر مورد تحقیق قرار گرفته‌اند و ثابت شده است تأثیرات پروبیوتیکی دارند.بنابراین برای یبوست مناسب تر هستند.

برای درمان یبوست با عسل به تحقیقات بیشتری روی عسل‌های تک‌گل نیاز است تا اثرات پروبیوتیکی‌ آنها مشخص شود. پس اگر نمی‌توانید یکی از عسل‌های بالا را پیدا کنید، بهتر است از انواع عسل چندگل استفاده کنید. همچنین می‌توانید به جای عسل از گرده‌های منجمد شده و تازه یا حتی بهتر از آن گرده‌ گل استفاده کنید.

عسل برای یبوست...

مصرف منظم عسل خالص دستگاه گوارش‌تان را تحریک کرده و به حرکت مواد در روده بزرگ کمک می کند. همچنین شما می توانید صبح‌ها با معده خالی یک قاشق غذاخوری عسل بخورید. اگر دوست داشتید آن را با کمی آب لیمو ترکیب کرده تا عطر و طعم بهتری داشته باشد.
اسید سیتریک موجود در آب لیمو به عنوان یک محرک برای سیستم گوارشی‌تان عمل می‌کند. مخلوط کردن آب لیمو با آب نه تنها عطر و طعم لیمو را ملایم می‌کند، بلکه کمک می‌کند تا مایعات مورد نیازتان را دریافت کنید.

 

Honey and sesame for obesity

تحریک دستگاه گوارش با عسل

آب نیمی از لیمو را گرفته و با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید همچنین عسل به آن اضافه کنید.
نوشیدن آب لیمو و عسل در هنگام صبح با معده خالی همچنین میتوانید برای درمان یبوست مناسب باشد.
این درمان را برای چند روز دنبال کنید.

خاکشیر با آب داغ و عسل برای یبوست

دو قاشق غذاخوری خاکشیر را با یک لیوان آب­جوش مخلوط کرده و درب آن را بگذارید. بعد از ده دقیقه که خنک شد عسل به آن اضاف کنید و آن را بنوشید و مدتی به این کار مداومت کنید.

این کار ضمن رفع یبوست، باعث روشن شدن پوست چهره شما می­ شود.

عسل راه درمان خانگی یبوست

عسل و آبلیمو به دلیل داشتن اسید سیتریک یک محرک قوی برای سیستم گوارشی به شمار می‌رود؛ علاوه بر این مصرف عسل به دفع سموم و مواد هضم نشده باقی مانده در دیواره روده بزرگ نیز کمک شایانی می‌کند. آبلیمو هم در این راه می‌تواند برای درمان یبوست استفاده شود.

عسل یک ملین برای یبوست

عسل در درمان یبوست به عنوان یک ملین ملایم عمل می کند و بسیار مفید است .

مصرف دو قاشق چای خوری عسل سه بار در روز
شما همچنین می توانید هر یک از عسل و آب لیمو را به اندازه یک قاشق چای خوری در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و هر روز صبح با معده خالی مصرف کنید

سخنی با خوانندگان

خوانندگان عزیز لطفأ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره من

نویسنده و محقق مقالات علمی و سلامتی

نوشته های تازه

ما را دنبال کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید