خواص عسل (عسل برای اعصاب)

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Honey-for-nerves

تغذیه نامناسب و قرارگرفتن در معرض مواد سمی، ضربه های شدید روحی، کمبود عزت نفس، اضطراب، تنهایی، عفونت وژنتیک از جمله عواملی هستند که در بروز بیماری‌های روحی و روانی نقش دارند. از قدیم الایام برای درمان بیماری‌های عصبی مصرف عسل طبیعی توصیه می‌شده است عسل می‌تواند نورون‌های مغزی را تغذیه کند. در این مقاله سعی داریم از خواص عسل برای اعصاب مطالبی با شما به اشتراک بگذاریم.پس با ما همراه باشید.

عسل برای خواب بهتر

عسل به خواب بهتر کمک می‌کند زیرا باعث ترشح سروتونین در مغز می‌شود، سردرد را کاهش داده و حالت ناتوانی و عصبی را در افرادی که عدم تعادل عصبی دارند، کاهش می‌دهد.

 

 

Honey-for-nerves

عسل برای اعصاب از دید ابن سینا

مرتبط با درمان اعصاب با عسل ابوعلی سینا مقدار کمی عسل را برای رفع بی‌خوابی تجویز می‌کند به عقیده وی خوردن زیاد آن ممکن است اثر معکوس روی دستگاه عصبی داشته باشد و آن را تحریک نمایدد.

عسل یک ماده ی نشاط آور از دید پیامبر

حضرت محمد (ص) فرمودند: خوردن عسل، استعمال بوی خوش، سوارکاری و نگاه کردن به سبزه نشاط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آور است.

 

Honey-for-nerves

صمغ موجود در عسل مناسب برای اعصاب

ویتامین D موجود در عسل اعمال بین کلسیم و فسفر را تنظیم می‌کند و در نتیجه اعصاب کار خود را خوب انجام می‌دهد. اعصابی که با یون‌های کلسیم و فسفر هم‌بستگی دارند. امروزه معلوم شده است تمام نقاط آن‌ها نگهدارنده حافظه می‌باشند. از نظر علمی صمغ موجود در عسل نمی‌گذارد جدار عروق سفت شود و حالت الاستیسیته خود را از دست بدهد.یکی دیگر از خواص عسل برای اعصاب وجود صمغ است که می تواند جداره رگ ها را نرم کند و از خشکی آن بکاهد بنابراین در انتقال قند به سیستم عصبی سرعت بیشتری می بخشد ،تغذیه نورون های عصبی تاثیر مستقیم بر همه اعضای بدن و فعالیت آنها می گذارد و از بسیاری از ناهنجاری های عصبی و روانی جلوگیری می کند.

خواص کلی عسل برای اعصاب

1- کاهش استرس
2- تقویت حافظه
3- بهبود کم خوابی
4- تنظیم کردن خواب
5- بهبود میگرن
6- کمک به درمان افسردگی
7- کاهش عصبانیت

عسل مناسب برای آلزایمر و پارکینسون!

آلزایمر بیماری عصبی است که درمان آن تاکنون نتیجه خاصی نداشته است اما عوامل ایجاد آلزایمر تا حدود زیادی کشف شده است از عوامل تاثیرگذار در بروز بیماری آلزایمر می توان تغذیه ی نامناسب،استرس و اضطراب و عوامل ژنتیکی،آلودگی هوا و سموم دانست.

مصرف عسل با کاهش عوامل استرس زا و همچنین وجود ویتامین های C و E از بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون پیشگیری می کند و باید به صورت روزانه از آن استفاده نمود. مصرف عسل در شب با تامین گلیکوژن کبد از استرس های بدن می کاهد بنابراین عوامل بروز آلزایمر را با مصرف عسل می توان کاهش داد.امروزه در بررسی چند نوع عسل طبیعی این نتیجه به دست آمده که دارای ماده ای ضد استیل کلینستراز است که از بروز بیماری های تحلیل عصبی مانند پارکینسون و آلزایمر جلوگیری می کند.

 

Honey-for-nerves

عسل برای درمان میگرن

مصرف عسل می تواند میگرن و سردرد را معالجه کند. میگرن به دلایل مختلفی می تواند پیش بیاید و از دلایل اصلی آن فشار عصبی و روانی است عسل با تقویت سیستم عصبی و آرامش بخشی فشارهای عصبی را کاهش می دهد.

 

نحوه ی تأثیر عسل در درمان میگرن

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد امروزه یکی از عوامل اصلی میگرن مشکلات روده و یبوست است،همانطور که می دانیم در درمان مشکلات و عفونت های روده عسل بسیار قوی عمل می کند و به طور غیر مستقیم با درمان مشکلات معده و روده در برطرف کردن مشکلات میگرن تاثیر گذار است.

 

سخنی با خوانندگان

خوانندگان عزیز لطفا تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره من

نویسنده و محقق مقالات علمی و سلامتی

نوشته های تازه

ما را دنبال کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید