چگونه لاغر شویم ؟

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
چگونه لاغر شویم

برخلاف اینکه خیلی از افراد چاق به دنبال آن هستند که با نخوردن لاغر شوند، راه حل های ساده تر و سریع تری نیز برای لاغر شدن وجود دارد. مطمئن ترین و البته سالم ترین راه کاهش وزن از دید متخصصان و پزشکان تغذیه برنامه ای است که شامل فعالیت کافی و تغذیه ای مناسب باشد. برنامه ای که تمام مواد مورد نیاز بدن را در خود جای دهد. برای لاغر شدن، شما هرگز نیاز نیست قندها یا چربی ها را از برنامه غذایی خود حذف کنید. اما نیاز است که شما از بین چربی ها و قندها بهترین ها و سالم ترین ها را انتخاب کنید. نکته ای که بسیار مهم است و پزشکان مدام بر آن توصیه می کنند این است که هرگز بدون فعالیت کافی لاغر نشوید. این گونه لاغرشدن بدترین نوع لاغری می باشد. زیرا که در این صورت 25 درصد از کاهش وزن شما به کاهش بافت عضلانی و ماهیچه ای مربود می شود، که باعث می شود شما بعد از لاغری بدنی شل و آویزون داشته و همواره بی انرژی باشید. اما اگر همراه با تغذیه مناسب و فعالیت بدنی کافی نیز داشته باشید، به طور قاطع می توان گفت بهترین اندام و تیپ بدنی را خواهید داشت و در حفظ تناسب اندام خود موفق تر هستید. اما در راه رسیدن به لاغری و زیبایی شما نیاز دارید چند گام را قاطعانه بردارید. در واقع شما باید چند گام را جایگزین چند گام دیگر کنید. با ما همراه باشید تا در ادامه مسیر از چند و چون قضیه آگاه شوید.

برای لاغر شدن حق ندارید روغن بخورید مگر اینکه...

روغن ها و چربی ها جز جدا نشدنی آشپزخانه همگی ماست. امروزه در تهیه اکثر غذاها روغن ها حضور جدی دارند. همچنین برای پختن انواع کیک، دسر، بستنی و …روغن ها حرف اول را می زنند. اما اگر شما به فکر سلامت و لاغر شدن و لاغر ماندن خود هستید و به خود بها می دهید، حق ندارید روغن مصرف کنید مگر اینکه از ارگانیک و طبیعی بودن آن مطمئن شوید. متاسفانه روغن های صنعتی بدترین دشمنان آشپزخانه ماست. شما حتی اگر بدانید که این روغن ها چگونه تولید و تهیه می شوند هرگز آن ها را مصرف نمی کنید. بهترین پیشنهاد کارشناسان سلامت جایگزینی و استفاده از روغن حیوانی طبیعی می باشد. همچنین می توانید از کره حیوانی طبیعی نیز استفاده کنید. بهتر است از کره حیوانی طبیعی استفاده کنید و طرز تهیه و نگهداری روغن حیوانی را نیز یاد بگیرید. شما همچنین می توانید روغن حیوانی طبیعی را از منابع معتبر خریداری کنید.

لاغری می خواهید؛ کود های شیمیایی را نخورید

شما تا وقتی که پولتان را با ارزش تر از جان و سلامتی خود می دانید خواهان سالم بودن و زیبا ماندن نباشید. متاسفانه اکثر غذاها و نوشیدنی های ما سرشار از مواد سمی و کودهای شیمیایی شده است. جالب است بدانید اسیدی که در نوشابه وجود دارد در کودهای شیمیایی نیز وجود دارد. متاسفانه میوه جات، سبزیجات، برنج، غلات و… همگی به گونه ای به سم های شیمیایی آغشته گشته اند. تمام سعی خود را به کار گیریدتا از بین این همه سموم به دنبال ارگانیک ها و طبیعی ترین ها باشید. نان های بدون سبوس جز شکم چاق و گنده، و سرطان روده برای شما ارزشی ندارند. خود و کودکانتان را از همین امروز ارگانیک کنید و آینده فرزند خود را نجات دهید.

در مسیر لاغرشدن بهای مصرف نکردن آجیل را بپردازید

پوست خشک، استرس، ضعف اعصاب، خستگی، پیری زود رس، چاقی، دیابت و … از کمترین عوارض مصرف نکردن و دوری از آجیل و مغزها می باشد. نتیجه مصرف کردن میان وعده های مضر چیزی جز چاقی و استرس نمی باشد. به جای مصرف هرگونه میان وعده صنعتی و بیماری زا برای خود و کودکانتان همیشه بسته ای آجیل داشته باشید. به خصوص اگر به دنبال زیبایی و تناسب اندام خود و فرزندتان هستید از بین آجیل ها گردو و بادام را خرید کنید. بهترین دوستان میان وعده ای شما به خصوص اگر چاق هستید و یا اشتهای کاذب دارید این دو می باشند.

اگرپرخوری و اشتهای کاذب شما به دلیل استرس است...

اگر مضطرب هستید یا شغل پر استرسی دارید بادام و گردو را در کنار خود حفظ کنید. شما می توانید روزانه تا سقف 14 عدد بادام و چند عدد گردو مصرف کنید. میان وعده های صنعتی را کنار بگذارید زیرا خود حاوی مواد استرس زا می باشند. خوب است راجب خیلی از میان وعده های صنعتی بدانید که اکثر این ها از همان لحظه تولید شدن فاسد می باشند. در واقع با ترکیب موادی که نباید با هم ترکیب شوند این گونه خوراکی ها از لحاظ شیمیایی فاسد تولید می شوند. وظیفه شماست که این میان وعده های فاسد به ظاهر خوشمزه را از زندگی خود و فرزندانتان بیرون کنید. هرگز اجازه ندهید کودکانتان به این غول های سرطان زا معتاد شوند. کودک خود را به زندگی سالم و تغذیه سالم معتاد کنید.

برای لاغری از بین قندها؛ نبات زنجبیلی خوب است

قندها را نمی شود از زندگی حذف کرد. اما میتوان بهترین و سالم ترین آن را انتخاب کرد. قند غذای ساده و اساسی سلول های بدن ماست. سلول های ما همانطور که به پروتیین و چربی نیاز دارند به حضور قند ها نیز محتاج اند. اما سلول های بدن از هر نوع قندی لذت نمی برند. و هر نوع قندی غذای سالم و مناسب برای آن ها نمی باشد. برای تغذیه سلول به سلول خود از قند های سالم مثل نبات زنجبیلی، عسل، توت خشک و دیگر انواع نبات ها استفاده کنید. سعی کنید برحسب سلیقه خود نبات مناسب مزاج خود را جایگزین قند وشکر کنید.

برای لاغرشدن نیاز نیست حذف کنید فقط کافی است تغییر دهید

برای مثال اگر شما عاشق بستنی، کیک، نوشیدنی وغذاهای خوشمزه هستید این یک ویژگی طبیعی در شماست. اما مطمئنیم که شما عاشق چاق شدن نیستید و همیشه فکر کرده اید برای لاغری و زیبا ماندن باید این خوراکی ها را از زندگی حذف کرد. اگر به فکر حذف برخی مواد از رژیم غذایی خود بوده اید سخت در اشتباهید. همیشه حذف یک گزینه کار درست و موثر نمی باشد، گاهی فقط باید اندکی تغییر داد. شما می توانید تمام موارد گفته شده در بالا را مصرف کنید و چاق نشوید. اما نکته این است که از بین انتخاب هایتان ارگانیک ها و سالم ها را انتخاب کنید. اگر بستنی میخورید یا روغنی را میخرید از طبیعی بودن مواد سازنده آن اطمینان حاصل کنید. کیک ها و بستنی های ساده را به کیک ها و بستنی هایی که پر از مواد تزئینی هستند ترجیح دهید. تزئینات زیبای آن ها جز بیماری و چاقی چیزی نصیبتان نمی کند.

لاغری سریع شکم و پهلو

در مسیر لاغری عسل را جایگزین شکر کنید

اگر خواهان لاغری هستید باید دور قند های مصنوعی را خط بکشید. شما باید برای لاغر شدن قند های طبیعی مثل عسل را جایگزین قند و شکر کنید. قند های طبیعی سوخت و ساز بدن را بهتر می کنند.

برای لاغر شدن میان وعده سالم بخورید

 چاقی عده ای به خاطر مصرف و انتخاب نادرست میان وعده ها می باشد. برای لاغر شدن و لاغر ماندن باید عادات میان وعده ای خود را تغییر دهید. برای انتخاب میان وعده های سالم به سلیقه و مزاج خود نیز توجه کنید. در انتخاب میان وعده ها برای لاغر شدن از کامل ترین ها و طبیعی ترین ها استفاده کنید.

برای لاغر شدن کمبود ویتامینD نداشته باشید

برای لاغر شدن و لاغر ماندن باید از وضعیت ویتامین های بدن خود آگاهی داشته باشید. یکی از ویتامین های لازم برای لاغر شدن ودوری از چاقی ویتامینD می باشد. به اندازه کافی سعی کنید این ویتامین را دریافت کنید.

برای لاغر شدن کارهای فکری انجام دهید

کار کشیدن از مغز موجب سوختن گلوکز بیشتر میشود. گلوکز همان قند ساده ای است که سلول های ما مصرف می کنند. سعی کنید در بازی های فکری شرکت کنید یا بازی های فکری بیشتری را روی گوشی خود نصب کنید.

برای لاغر شدن دوستان چاق نداشته باشید

طبق مطالعات انجام گرفته دوستی با افراد چاق موجب چاقی می شود. مطالعات حاکی از این است که چاقی یک بیماری مسری است. اگر لاغری را می خواهید ارتباط خود را با افراد چاق کمتر کنید. جالب است بدانید دوستان چاق تا 65 درصد می توانند موجب چاقی در شما شوند.

چگونه لاغر شویم

برای لاغر شدن شکم و پهلو در انتخاب نان دقت کنید

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که بیشتر در ناحیه شکم و پهلو چاق می شوند باید بر روی انتخاب نان وسواس به خرج دهید. زیرا که چاقی شکم بیشتر مواقع به خاطر مصرف نان های غیر سبوس دار،غیر ارگانیک و ناسالم است. از نان های سنگک و ارگانیک استفاده کنید.

برای لاغر شدن و لاغر ماندن دور سس و چاشنی های صنعتی را خط بکشید

سس ها جز چاقی و سم چیزی به بدن نمی دهند. اگر نمی توانید غذای و سالاد خود را بدون سس مصرف کنید خود دست بکار شوید و سس خانگی درست کنید. برای لاغر شدن، سس های خانگی با ادویه جات تند درست کنید.

برای لاغر شدن چرت بزنید

بی خوابی موجب گرسنگی کاذب می شود. اگر دچار گرسنگی بی موقع و مشکوک شدید بدانید به اندکی خواب نیاز دارید. 30 – 15 دقیقه در روز را چرت بزنید تا روند لاغری بهتری داشته باشید.

لاغرشدن با رعایت قانون 15 دقیقه

برای لاغر شدن یک قانون 15 دقیقه ای وجود دارد. بر طبق این قانون اگر بعد از صرف غذا باز تمایل به مصرف غذا داشتید فقط 15 دقیقه صبر کنید تا اشتهای شما کور شود. همین زمان کم کمک بسیار زیادی برای لاغر شدن شماست. اگر دچار اشتهای کاذب شدید باز هم می توانید از این قانون کمک بگیرید.

برای لاغر شدن منتظر نمانید

اگر مجبورید برای کاری در صف انتظار باشید از آن زمان استفاده کنید. برای مثال راه بروید یا بازی های فکری انجام دهید. حتی در زمان انتظار نیز برای لاغر شدن کاری انجام دهید هرچند کوچک باشد.

برای لاغر شدن قانون 21 روز را رعایت کنید

در مسیر لاغر شدن 21 روز قوی باشید و محکم گام بردارید. این قانون به ما می گوید برای عادت کردن به کاری کافیست 21 روز تحمل کنید. اگر برای لاغر شدن شما فقط 21 روز تحمل کنید عادات شما تغییر می کند و ادامه مسیر برای شما خیلی راحت می شود.

لاغری بدون ورزش

اگر به دنبال لاغر شدن بدون ورزش می باشید راه های زیادی وجود دارد. از جمله دمنوش های لاغری، قرص های لاغری، رژیم های لاغری و … اما باید بدانید لاغری بدون ورزش و فعالیت کافی بدترین نوع لاغری می باشد، زیرا که در این مسیر شما ماهیچه ها، انرژی و عضلات خود را از دست می دهید. و اندامی شل و آویزون پیدا می کنید. حداقل اگر ورزش نمی کنید به اندازه کافی فعالیت داشته باشید یا برقصید.

لاغری سریع شکم و پهلو با مصرف چای سبز

مصرف چای سبز میزان متابولیسم بدن را بالا می برد و به همین دلیل در مسیر لاغری به کارتان می آید. چای سبز نوشیدنی مناسب برای آب کردن چربی شکم و پهلو است. اما مصرف بیش از حد آن عوارض زیر را به همراه دارد: افزایش فشار خون، تحریک پذیری، بی قراری، نامنظم شدن ضربان قلب و … اگر برای لاغری شدن از چای سبز استفاده می کنید باید یادتان باشد حداقل 2 ساعت بعد از غذا مصرف شود. زیرا که چای سبز نیز مانند چای سیاه آهن غذا را جذب می کند و مانع از جذب آن توسط بدن می شود. چای سبز برای خانم های باردار، خانم های شیرده، کودکان و نوجوانان پیش از بلوغ ممنوع می باشد.

چگونه لاغر شویم

برای لاغرشدن بر غذا تمرکز کنید و از آن لذت ببرید

خیلی از افراد به هنگام غذا خوردن کارهای مختلف دیگر را نیز انجام می دهند. اگر شما در هنگام صرف غذا بر چندین کار تمرکز کنید موجب پرخوری شما می شود. و شما اصلا متوجه مزه غذا هم نمی شوید.

لاغر شدن با رژیم سخت ممنوع

اگر برای لاغری از رژیم های سخت استفاده می کنید یا به دنبال این گونه رژیم های لاغری هستید سخت در زیان هستید. رژیم های لاغری سخت تاب و توان شما را می گیرند و در ادامه مسیر انگیزه لاغر شدن را نیز از شما سلب می کنند. طبق مطالعات روانشناسی یک رژیم لاغری سخت حتی اگر موفق به پایان برسد ممکن است دچار پرخوری روانی یا بی اشتهایی روانی شود. این دو، دو بیماری سخت روانی هستند.

برای لاغر شدن عادات جدید را یاد بگیرید

برای کنار گذاشتن عادات نادرست تغذیه و سبک زندگی از قانون 21 روز کمک بگیرید و با کمک این قانون در مسیر لاغری گام بردارید. برای مثال با کمک گرفتن از این قانون عادات مصرف میان وعده مضر را از زندگی خود حذف کنید.

اگر لاغرشدن را می خواهید ناخنک نزنید

هنگام آشپزی ناخنک زدن را کنار بگزارید زیرا که همین ذره ذره غذا خوردن اشتهای شما را دچا مشکل می کند و باعث چاق شدن می شود. تا زمان صرف غذا تحمل کنید و ناخنک نزنید.

لاغر شدن با انتخاب بشقاب کوچک

شما با انتخاب بشقاب های کوچک در واقع خود را عادت می دهید تا کمتر غذا مصرف کنید. پس از همین امروز بشقاب های بزرگ خود را در کابینت ها بگذارید. و در مسیر لاغر شدن اولین گام را بردارید.

بخندید تا لاغر شوید

اگر می خواهید لاغر شوید از اندوه و افسردگی دوری کنید. روانشناسان می گویند افسردگی خفیف موجب چاقی و پرخوری می شود. در ضمن باید بدانید که خندیدن خود نوعی ورزش محسوب می شود و به اندازه ی ورزش کردن برای لاغری مفید و مو ثر است. 

در مسیر لاغری ورزش دلخواه خود را انتخاب کنید

اگر می خواهید با ورزش کردن لاغر شوید حتما ورزشی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید زیرا انتخاب ورزش مورد علاقه موجب حفظ انگیزه شما و ادامه دادن به آن ورزش می شود.

چگونه لاغر شویم

لاغر شدن با سم زدایی بدن

برای لاغر شدن شما نیاز دارید که سموم مانده در بدن خود را دفع کنید. یکی از راه های دفع و پاک سازی بدن از سموم فعالیت کافی می باشد. راه حل های دیگر مصرف مواد خوراکی و دارویی سم زدا است. از جمله مواد طبیعی سم زدا می توان موارد زیر را نام برد: ترکیب جلبک دریایی بخصوص بنفش و آووکادو، انجیر سیاه، ریشه بابا آدم، خار مریم و …

لاغری با دوش گرفتن

برای لاغر شدن می توان هر روز دوش گرفت. شما با دوش گرفتن هم فعالیت می کنید و از بی تحرکی دوری می کنید و هم بدن خود را از سموم پاک می کنید تا جریان لاغری خود را شدت ببخشید.

برای لاغر شدن زندگی خود را از سموم پاک کنید

خیلی از مواد خوراکی که در سفره های ما دیده می شود غیرارگانیک و پرورش یافته با کود ها و مواد شیمیایی است. مصرف مواد غذایی طبیعی سوخت و ساز و نحوه کار سلول های ما را سازمان می دهد و در بدن بهتر و راحت تر هضم می شوند. مواد غیر طبیعی سازوکار دستگاه گوارش ما را به هم می ریزد و موجب چاقی های شکمی می شود.

روغن نارگیل برای لاغر شدن شکم

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن های طبیعی است که با سلول های ما مهربان است. روغن نارگیل دارای اسید لوریک می باشد. این اسید می تواند همراه خوبی برای لاغر کردن شکم باشد.برای لاغر شدن این روغن و روغن حیوانی را جایگزین روغن های صنعتی و مضر کنید.

لاغر شدن با سرکه انار

کمک گرفتن از سرکه انار راه دیگری برای لاغر شدن می باشد. سرکه انار حاوی اسید استیک می باشد. اسید استیک موجود در سرکه انار در هضم نشاسته و موادی که سرشار از نشاسته هستند مثل برنج، سیب زمینی و ماکارونی کمک می کند.

برای لاغر شدن در استراحت مطلق نباشید

حتی زمانی که در حال استراحت هستید نیز به لاغر شدن خود کمک کنید. سعی کنید هرچند که در حال استراحت هستید خود را مشغول کاری کنید. اما اگر نیاز به چرت زدن دارید 30 – 15 دقیقه بخوابید.

برای لاغر شدن بدانید فقط آب بدون کالری است

دانستن کالری غذا ها و میزان کالری مصرفی شما برای لاغر شدن مهم است. شما باید برحسب جنسیت، سن، وزن و دیگر شرایط زندگیتان میزان مشخصی کالری دریافت کنید تا چاق نشوید. با راهنمایی و کمک یک پزشک متخصص و یا با کمک یک متخصص تغذیه کالری که شما باید دریافت و مصرف کنید را به دست آورید. یادتان باشد هیچ خوراکی بدون کالری نمی باشد و تنها ماده بدون کالری آب می باشد.

ننشینید تا لاغر شوید

برای لاغر شدن نشستن زیادی و بدون فعالیت ممنوع است. سعی کنید حتی کارهای نشسته خود را نیز در حالت ایستاده یا در حال حرکت انجام دهید. اگر کارمند هستید و مدام پشت میز نشین هستید گاه گاهی بایستید و راه بروید تا به چاقی دچار نشوید.

هویج برای لاغری حرف ندارد

هویج یکی از بهترین ها برای لاغری شدن و به خصوص لاغری شکم و پهلو است. جالب است بدانید چربی موجود در هویج صفر است و خود هویج تا 20 درصد موجب کاهش وزن می شود. شما می توانید برای لاغر شدن و لاغر ماندن هویج را قبل یا بعد از غذا میل کنید.

برای لاغر شدن هنگام خوردن آرام باشید

آرامش هنگام غذا خوردن جلوی پرخوری شما را می گیرد. و همچنین فرصت کافی به مغز می دهد تا سیگنال های سیر شدن را دریافت کند. هنگام تنش و استرس غذا نخورید.

برای لاغر شدن مصرف فست فود ممنوع

فست فود ها سرشار از نمک و چربی اضافی هستند. مصرف فست فود ها شکم های چاق را ایجاد می کنند، استرس را بالا می برند، شما را به خود معتاد می کنند و در نهایت سدی برای لاغر شدن شما می سازند.

برای لاغری پیاده راه بروید

اگر می خواهید سرعت لاغری خود را شدت ببخشید سعی کنید مسیر های کوتاه را پیاده بروید، از پله به جای آسانسور و از دوچرخه به جای خودرو استفاده کنید. از هر موقعیتی برای فعال بودن بهره بگیرید.

تقویم لاغری یادتان نرود

سعی کنید در راه لاغر شدن اطلاعات مهم و کارآمد را برای خود یادداشت کنید. برای مثال می توانید لیست غذاهای سالم یا کالری مورد نیاز خود را یادداشت کنید و طبق یک برنامه ریزی درست میسر لاغری را طی کنید.

چگونه لاغر شویم

لاغر شدن با کمک دمنوش ها

اگر می خواهید با کمک دمنوش ها لاغر شوید می توانید از دمنوش هایی مثل چای سبز، چای قرمز و چای زرشک استفاده کنید.

لاغر شدن با افزایش مصرف ماهی و گردو

چربی موجود در ماهی و گردو از بهترین نوع چربی ها می باشند. شما می توانید برای کاهش وزن هر روز گردو را مصرف کنید. درضمن اگر از آن دسته افراد هستید که ماهی نمی خورند حتما گردو را به جای ماهی مصرف کنید. زیرا که امگا 3 موجود در گردو با امگا 3 موجود در ماهی برابری می کند. شما برای لاغر شدن به چربی های مفید نیاز جدی دارید.

برای لاغر شدن نفخ نداشته باشید

نفخ داشتن خود به تنهایی موجب چاقی شکم می شود. برای لاغری و به خصوص لاغر شدن شکم، نفخ شکم را با کمک خانواده کلم، آجیل و لبنیات کم چرب از بین ببرید.

غذاهای بندری برای لاغر شدن

سعی کنید طریقه تهیه کردن چند غذای بندری را یاد بگیرید. غذاهای بندری به دلیل دارا بودن ادویه جات تند می توانند موجب لاغری شوند.

برای لاغر شدن یک ساعت قبل از غذا آب بنوشید

نوشیدن آب قبل از غذا موجب پر شدن معده و کمک به هضم بهتر غذا می شود. حتما این کار را تکرا کنید تا به آن عادت کنید زیرا که شما درمسیر لاغر شدن و سم زدایی بدن به آب کافی نیاز دارید.

با ال کارنیتین لاغر شوید

ال کارنیتین اسید آمینه ای مفید در کبد است. این اسیدآمینه برای مبارزه با چربی و لاغر شدن کارساز است. شما می توانید این اسید آمینه را از مواد زیر دریافت کنید: گوشت، ماهی، مرغ، گلابی، گندم، شیر و …

برای لاغر شدن خانه نشین نشوید

برای لاغر شدن خانه نشین شدن سم محسوب می شود. زیرا که در خانه ماندن برای شما پرخوری می آورد. بی حوصلگی و بیکاری یکی از علت های اصلی پرخوری های چاق کننده است. اگر می خواهید لاغر شوید یا در خانه نمانید یا اگر ماندید خود را تا حد ممکن سرگرم نگه دارید.

چگونه لاغر شویم

لاغر شدن با پروتئین های سالم

لاغر شدن با کمک پروتئین های سالم سریع تر و راحت تر است. دسته ای از پروتئین های سالم شامل موارد زیر می شود: گردو، بادام، روغن حیوانی، گوشت بوقلمون و …

لاغر شدن با کمک رنگ ها

اگر می خواهید در مهمانی بعدی لاغرتر نشان داده شوید از رنگ های تیره و به خصوص رنگ مشکی کمک بگیرید. همچنین برای لاغرتر نشان داده شدن از لباس هایی با خطوط عمودی استفاده کنید و از پوشیدن لباس هایی با طرح خط های افقی دوری کنید.

با قهوه لاغر می شوید اما...

اگر برای لاغر شدن قهوه مصرف می کنید کارتان درست است اما اگر در قهوه خود شکر می ریزید امیدی به لاغر شدن نداشته باشید. زیرا نوشیدنی های شیرین شده بخصوص با شکر سدی برای لاغر شدن شما هستند. بخصوص اگر چاقی شما در ناحیه شکم باشد باید از شکر دوری کنید. سعی کنید از عسل استنفاده کنید و قند مورد نیاز بدن خود را با عسل که یک قند طبیعی و سالم است تامین کنید.

رابطه لاغر شدن با برچسب مواد غذایی

هر رنگ در برچسب مواد غذایی به یک معنای خاص می باشد. به زبان ساده بدانید رنگ قرمز یعنی بیش از حد و مضر بودن مقدار ماده به کار رفته شده در تهیه آن خوراکی، رنگ زرد نشان از حالت متوسط دارد و رنگ سبز نشان از به اندازه بودن و عالی بودن است.شما برای لاغر شدن تا جایی که امکان دارد از مواد خوراکی استفاده کنید که برچسب زرد و قرمز نداشته باشند. برای لاغر شدن برچسب های سبز بیشتر به کارتان می آید.نکاتی دیگر که برای داشتن گونه های برجسته نیاز است رعایت کنید به صورت زیر است.

لاغر شدن با انتخاب کربوهیدرات سالم امکان پذیر است نه با حذف کربوهیدرات

برای لاغر شدن نیازی نیست قندها و کربوهیدرات را از برنامه غذایی خود حذف کنید فقط باید از بین آنها بهترین و سالم ترین ها را انتخاب کنید. عسل، سبزیجات، میوه ها و نبات زنجبیلی جزو کربوهیدرات سالم هستند. برای لاغر شدن از این دسته کمک بگیرید.

اصول صبحانه برای لاغر شدن را بدانید

اگر قصد لاغر شدن دارید شما باید صبحانه خود را قبل از ساعت 9 خورده باشید. اگر این قانون را رعایت کنید شما تا ظهر گرسنه نمی شوید و دچار پرخوری نیز نمی شوید. اگر در صبحانه خود به دنبال بهترین نوشیدنی هستید، بهترین نوشیدنی برای لاغر شدن شربت عسل و آب لیمو می باشد. شربت عسل و آبلیمو چربی سوزی بدن را بیشتر می کند و همچنین یه قند سالم را در اختیار سلول ها می گذارد تا فعالیت های خود را با قدرت آغاز کنند. این شربت لاغر کننده خاصیت پاک کنندگی نیز دارد.

برای لاغر شدن گرسنگی کشیدن ممنوع

برای لاغر شدن نباید گرسنگی کشید . زیرا عوارض جسمی و روحی آن به حدی است که لاغری شما را ماندگار نگه نمی دارد و شما دوباره بازگشت می کنید. گرسنگی کشیدن با کاهش هورمون سروتونین موجب افسردگی می شود و دلیل همین که عده ای دست از تلاش برای لاغری بر می دارند همین است زیرا با کاهش هورمون سروتونین و افسرده شدن انگیزه ای برای ادامه دادن در فرد باقی نمی ماند. شما باید در لذت تمام لاغر شوید تا اصول لاغر شدن و سلامت در زندگیتان همیشگی و ماندگار شود.

برای لاغر شدن از ادویه جات کمک بگیرید

ادویه جات تند مثل فلفل، زنجبیل، دارچین، زردچوبه و… برای لاغر شدن عالی هستند. از غذاها یا خوراکی هایی که از این ادویه جات سرشارند استفاده کنید.

لاغری با ورزش های هوازی

ورزش های هوازی مثل شنا و دو بهترین و ساده ترین ورزش ها برای لاغری و تناسب اندام هستند. حتما به سراغشان بروید.

چگونه لاغر شویم

روش های لاغر کردن ران ها

برای لاغر شدن ران های چاق خود حتما روزانه 3 تا 2 کیلومتر پیاده روی کنید. این ساده ترین و کم هزینه ترین ورزش برای لاغر شدن ران ها چاق شماست. شما همچنین می توانید برای لاغر شدن ران ها از بالا و پایین رفتن از پله کمک بگیرید. تمرینات اینتروال و حرکت پروانه نیز به کارتان می آید تا ران هایی لاغر و خوش فرم داشته باشید.

لاغر شدن با قرص های لاغری

اگر می خواهید با قرص لاغر شوید این هم لیستی از این قرص ها: قرص هزال، قرص لاغری ادیوس، قرص ونوستات، قرص دارچین، قرص سرکه سیب، و …
حال بهتر است با عواض جانبی و خطرناک برخی از این قرص ها هم آشنا شوید. عوارض قرص ادیوس: خشکی دهان، سرگیجه، حالت تهوع،یبوست و…
عوارض قرص ونوستات: درد معده، نفخ، دفع ویتامین های A، D، و E.
نکته: مصرف قر ص دارچین همراه با داروهای دیابت، آنتی بیوتیک، داروهای قلب و رقیق کننده خون دردسرساز است.

چگونه لاغر شویم

راز لاغری در کشورهای مختلف

لاغری در کشور های دیگر با فرهنگ ها و سبک های مختلف و جالبی همراه است.در زیر شیوه های لاغر شدن در برخی کشورها را برای شما می گوییم.

راز لاغری در تایلند

تایلندی ها برای لاغر شدن شیوه های جالبی دارند. آنها برای لاغر شدن و همچنین برای تثبیت لاغری خود به سراغ ادویه جات می روند. آنها ادویه جات تند را به طور تقریبا همیشگی در آشپزخانه خود نگه می دارند و برای لاغری از آنها کمک می گیرند.

بریتانیایی ها چگونه لاغر مانده اند؟

مردم بریتانیا برای لاغر شدن کار خاصی انجام نمی دهند، آنها فقط مقدار غذای خود را کاهش می دهند. آنها در واقع با کاهش حجم غذای خود به کم خوردن و پرهیز از پرخوری عادت می کنند. این روش مردم بریتانیا یکی از سالم ترین روش های لاغر شدن است.

راز لاغری برزیلی ها چیست؟

برزیلی ها برای لاغر شدن از رژیم غذایی کم چرب و سرشار از فیبر بهره می گیرند. این رژیم 14 درصد نسبت به رژیم های دیگر از چاق شدن پیشگیری می کند.
همچنین این رژیم غذایی به دلیل چربی کم و فیبر زیاد موجب ثبات قند خون می شود. نمونه ای از این رژیم مصرف برنج و حبوبات است.

اندونزی ها برای لاغر شدن چکار می کنند؟

اندونزی جزو کشورهای مسلمان محسوب می شود. شیوه لاغری آنها با بسیار جالب است. سبک لاغری آنها با فرهنگ و مذهب آنها پیوند خورده است. آنها در واقع در مسیر لاغر شدن هم از دین و مذهب خود کمک می گیرند و با روزه گرفتن تناسب اندام خود را حفظ می کنند. یکی از کوچکترین فواید روزه گرفتن این است که با هضم وعده غذایی قبل هم به لاغر شدن و هم به سم زدایی بدن کمک فوق العاده ای می کند.

آلمانی ها چرا لاغر هستند؟

آلمانی ها برای لاغر شدن از صبحانه کمک می گیرند. جالب است بدانید 75 درصد آلمانی ها بدون صبحانه بیرون نمی روند. در حالی که این آمار در آمریکایی ها 46 درصد است. یادتان باشد نخوردن صبحانه تمایل و اشتهای شما را برای خوردن غذاهای پر کالری بیشتر می کند.

روش جالب هلندی ها برای لاغر شدن

مردم هلند به طور میانگین 870 کیلومتر دوچرخه سواری می کنند. راز تندرستی و لاغر ماندن هلندی ها در همین نهفته است. شما حتی اگر با سرعت متوسط هم رکاب بزنید 550 کالری می سوزانید. برای لاغر شدن تا می توانید رکاب بزنید.

نظر و پیشنهاد شما چیست؟

هر آنچه در باب این مقاله میدانید با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید. ما کوچکترین نظرات شما را نیز با دقت تمام بررسی خواهیم کرد. راستی شما کدام روش لاغری را امتحان کرده اید؟ آیا کارساز بوده است؟ چقدر مطالب این مقاله برایتان مفید و جالب بوده است؟

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره من

نویسنده و محقق مقالات علمی و سلامتی

نوشته های تازه

ما را دنبال کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید