خواص شیر و خرما

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Milk-dates

شیر خرما کلسیم بدن شما را تأمین می‌کند و خرما حاوی آهن- پتاسیم- منیزیم برای عمل ماهیچه‌های ارادی لازم است ( گوگرد- مس- کلسیم و فسفر برای ساخت عضله و بافت‌های عصبی لازم است ) را تأمین می‌کند.

ویتامین‌های موجود در خرما شامل: ویتامین های B1 ،B2 ، A، بیوتین، اسید فولیک و ویتامینC است.

 

افزایش انرژی با شیر و خرما

با خوردن شیر خرما میتوانید سطح انرژی مورد نیاز روزانه خود را بالا برده، همچنین شیر خرما به بازیابی سریع از بیماری کمک میکند

معجون عسل و خرما

چند عدد خرما را داخل شیر بگزارید تا به مدت یک شب خیس بخورد بعد مقداری عسل و پودر هل به آن اضافه کنید و بعد از مخلوط کردن نوش جان کنید. این مخلوط یک راه حل مناسب برای درمان ضعف جنسی می باشد و خیلی از نارسایی های جنسی مثل حتی عقیمی ناشی از کمبود تعداد اسپرم ها را بهبود می بخشد.

 

Milk-dates

سلامت دستگاه عصبی با شیر خرما

ویتامین B موجود در شیرخرما باعث میشود سیستم عصبی تحریک شده از این رو مصرف شیر خرما به شدت به کودکان بخصوص کودکان پیش فعال توصیه میشود.

چاقی با شیر و خرما

کسانی که در تلاش برای افزایش وزن هستند ، این راه حلش است. خرما غنی از قند و سایر کربوهیدرات ها است ، شیر و خرما به شما در افزایش وزن کمک می کند.  اگر مقداری خرما به شیر اضافه شود نه تنها باعث خوشمزه‌تر شدن شیر می‌شود، بلکه روش بسیار خوبی برای افزایش نیرو و انرژی در بدن است. ترکیب شیر و خرما یک نوشیدنی‌ محبوب به شمار می‌رود که برای اغلب افراد مفید است. حکما شیر خرما که خيساندن خرما در شير تازه دوشيده خصوصا با اندكی دارچين است را در تقويت باه یا قوای جنسی بی‌نظیر دانسته‌اند.

خواص خرما در روایات

امام رضا (ع) می فرمایند: بر شما باد خرمای برنی؛ چرا که خستگی را از میان می برد، در برابر سوز سرما گرمی می دهد، در برابر گرسنگی سیر می کند و در آن، هفتادو دو باب شفاست

و در روایات دیگر می فرمایند: خرما به عنوان عامل تقویت بدن و بینایی و شنوایی و باعث نزدیکی به خدا و هضم کننده غذا برشمرده شده است.

امام رضا (ع) به نقل از علی بن ابیطالب (ع) فرمود: جبرییل نزد پیامبر (ص) آمد و گفت: بر شما باد به خوردن خرمای برنی زیرا آن بهترین نوع خرمای شماست . شما را به خدا نزدیک و آتش را از شما دور می کند.

 

Milk-dates

خواص کلی شیر و خرما

 پژوهشگران می گویند خوردن خرما به تنهایی یا همراه با لبنیات از جمله شیر برای کوفتگی و خستگی مفرط ناشی از روزه گرفتن یا فعالیت‌های سنگین بسیار مفید است.

 خرما الیافی دارد که در کاهش چربی و تامین پروتئین بسیار موثر است.

 جدیدترین تحقیقات علمی بیانگر موثر بودن خرما در رفع خشونت افراد و مایه آرامش روحی آنان است.

به علت دارا بودن موسیلاژ و مواد پکتیک ، آرام کننده سرفه می باشد، و اثر رفع ناراحتی های سینه دارد. برای این کار از جوشانده ۵۰ گرم در نیم لیتر آب شیرینی تهیه می کنند که برای سینه درد مفید است.

 

شیر و خرما برای تنظیم کننده فشار خون

خرما می تواند در بهبود فلج اعضا، کمردرد و ناراحتی های مفاصل موثر باشد.
مخلوط خرما با شیر تازه در بالا بردن و تقویت نیروی جنسی بسیار موثر است
می گویند جوشانده خرما در شیر سینه را نرم، کلیه ها را درمان ، و از التهاب و امراض عفونی و ریزش مو جلوگیری می کند .

سخنی با خوانندگان

خوانندگان عزیز لطفا تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره من

نویسنده و محقق مقالات علمی و سلامتی

نوشته های تازه

ما را دنبال کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید