لاغری صورت ( لاغری سریع صورت به کمک ترفندهای مختلف )

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
لاغری صورت

لاغر شدن کار بسیار سختی نباشد اما لاغری صورت قطعا کار سخت و قانون مداری است. قوانین جالب و متنوع برای لاغری صورت وجود دارد. امروزه خیلی ها تکنیک های لاغری صورت را نمی دانند. کافی است دو دقیقه اهل مطالعه باشید تا جالب ترین اصول را برای لاغری صورت یاد بگیرید.

قانون 21 روز برای لاغری صورت

برای لاغری صورت قانون 21 روز را از روانشناسان یاد بگیرید. برطبق این قانون شما فقط کافی است 21 روز به نصف خوردن عادت کنید و با این کار به لاغری خود شدت بخشید. بعد از مدتی که غذای خود را نصف کردید سیستم بدنی شما به صورت خودکار به کم غذا خوردن عادت می کند و شما می توانید به راحتی از میان وعده های ناسالم و پرخوری های چاق کننده دوری کنید.

برای صورتی لاغر ارگانیک انتخاب همیشگی شما باشد

از آنجایی که مواد غیر ارگانیک در مقایسه با مواد ارگانیک و طبیعی انرژی بخشی و ارزش غذایی کمتری دارند، در نهایت موجب چاقی و بخصوص چاقی صورت، شکم و پهلو در شما می شوند. جالب است بدانید که مواد غیر ارگانیک بخاطر ارزش غذایی پایین تر می توانند موجب کمبود ویتامین و سوء تغذیه شوند. یکی از نشانه های سوء تغذیه شکم چاق و اندامی بی جان است. به گونه ای که فرد رنگ و رویی پریده دارد و همیشه بی حال است. فردی که دچار سوء تغذیه می شود معمولا در طول روز انرژی کافی برای انجام کار های خود ندارد و مدام احساس خستگی می کند.

پروتئین های طبیعی برای لاغری صورت

اگر به دنبال لاغری صورت هستید هرگز بدون پروتئین این کار را انجام ندهید زیرا بعد از مدتی بدن و صورت شما استحکام خود را از دست می دهد و به مرور زمان بدنی شل و آویزان نصیبتان می شود. بهترین نوع پروتئین ها برای بدن، پروتئین های ارگانیک می باشد. از بین ارگانیک ها نیز پروتئین حیوانی جایگزین مناسب و بسیار مفیدی برای دیگر پروتئین ها است. شما این پروتئین را می توانید از روغن حیوانی به وفور دریافت کنید. شما با مصرف روغن حیوانی، با یک تیر دو نشان می زنید زیرا که هم یک روغن سالم در اختیار دارید و هم یک پروتئین نیروبخش را به سلول های خود می خورانید.

لاغری صورت

برای لاغری صورت میان وعده را درست انتخاب کنید

مقصر صورت های بیش از حد چاق گاهی اوقات میان وعده های ما است. میان وعده هایی مثل چیپس، پفک، نوشابه و … به بدن و سلول های ما هیچ گونه انرژی مفیدی نمی رساند و جز چاقی چیزی به بدن ما نمی دهد. اگر شما از پس این چاق کننده ها بر نیایید به دنبال لاغری صورت نباشید. بهترین میان وعده ها برای فردی که چاق است میوه ها، سبزیجات و آجیل ها بخصوص گردو و بادام می باشد. مصرف بادام هنگام اشتهای کاذب بسیار کمک کننده است و اشتهای کاذب شما را کور می کند. گردو نیز اگر با کشمش مصرف شود قدرت سیر کنندگی عجیبی دارد که می تواند تا ساعت ها شما را پر انرژی و سیر نگه دارد.

برای لاغری صورت گرسنه نمانید

طبق تحقیقات صورت گرفته هنگام گرسنگی تا 40 درصد انرژی بدن کمتر می شود. یعنی بدن شما تا 40 درصد کمتر کار می کند و به معنای دیگر بدن شما به حالت ذخیره انرژی تغییر حالت می دهد. سیستم بدنی ما حتی برای لاغری صورت نیز نیاز به مصرف انرژی کافی دارد. پس اگر این انرژی را از بدن خود بگیرید شما به اندازه کافی لاغری صورت را تجربه نخواهید کرد. خوب است بدانید که گرسنگی خود موجب عصبانیت و افسردگی خواهد شد زیرا که هورمون سروتونین در هنگام گرسنگی در بدن به شدت افت می کند. این هورمون یکی از هورمون های مهم برای شادی است.

لاغری صورت با زنجبیل

مصرف زنجبیل یا نبات زنجبیلی موجب کاهش اشتها، چربی سوزی و حذف سلولیت در بدن می شود. مصرف زنجبیل یا نبات زنجبیلی با کاهش چربی های اضافی باعث لاغری صورت می شود.

لاغری صورت به کمک انواع ماسک ها

برای لاغری صورت می توان از ماسک های طبیعی بسیاری سود جست. در زیر ما به تعدادی از این ماسک های لاغری صورت اشاره خواهیم کرد.

لاغری صورت

لاغری صورت با ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ سرشار از ویتامین A می باشد. برای لاغری صورت شما نیاز دارید انعطاف پوست خود را بیشتر کنید. برای استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ برای لاغری صورت شما باید سفیده تخم مرغ را با یک قاشق غذا خوری شیر و یک قاشق غذا خوری عسل و یک قاشق غذا خوری آبلیمو و چند قطره عصاره نعنا ترکیب کنید. اجازه دهید این ماسک نیم ساعت بر صورت شما بماند و سپس با آب گرم بشویید.

لاغری صورت با کره کاکائو

کره کاکائو بخاطر منعطف کردن پوست به لاغری صورت شما کمک می کند. برای لاغری صورت با استفاده از کره کاکائو شما باید کره را گرم کنید و بر پوست خود ماساژ دهید. شما باید مراقب باشید کره بیش از حد داغ نباشد.

لاغری صورت با کمک ماسک شیر

برای لاغری صورت با کمک شیر شما می توانید صورت و گردن خود را با شیر خام ماساژ دهید. این ماسک موجب لاغری صورت و از بین رفتن غبغب می شود.

لاغری صورت با ماسک گلیسیرین

گلیسیرین موجب انعطاف پوست شما می شود. شما باید بدانید که برای لاغری صورت به انعطاف پوست نیاز دارید. برای لاغری صورت با گلیسیرین، یک قاشق غذا خوری گلیسیرین با دو قاشق غذا خوری نمک اپسوم ترکیب کنید. چند قطره عصاره نعنا به آن اضافه کنید و آن را بر صورت بگذارید. بعد از 15 دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.

لاغری صورت با کمک ویتامین E

این ویتامین حالت ارتجاعی پوست را ارتقا می بخشد. ویتامین E را از مغز ها، دانه ها، برنج قهوه ای، جو، حبوبات، سویا و محصولات لبنی دریافت کنید.

لاغری صورت با آب خربزه

برای لاغری صورت با کمک آب خربزه شما می توانید آب خربزه را مستقیما به صورت بزنید. همچنین شما می توانید برای لاغری صورت آب خربزه را بنوشید زیرا آب خربزه موجب از بین رفتن چربی صورت می شود و به لاغری صورت کمک می کند.

لاغری صورت با ماسک عسل

برای لاغری صورت با کمک عسل، شما باید چند قطره عسل را با خامه تازه شیر مخلوط کنید و صورت، چانه و گردن خود را ماساژ دهید.

لاغری صورت

لاغری صورت با ماسک خاک رس

خاک رس چربی و آب اضافه صورت را از طریق فرآیند اسمز جذب می کند. برای لاغری صورت این ماسک را دو بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه دلخواه را کسب کنید.

لاغری صورت با عصاره لیمو

مصرف عصاره لیمو با آب گرم و همراه با نصف قاشق غذا خوری عسل سبب چربی سوزی سریع صورت می شود. شما می توانید برای لاغری صورت روزی یک لیوان از این عصاره را نوش جان بفرمایید.

لاغری صورت با بخور دادن

بخور دادن صورت موجب کاهش یافتن چربی صورت و تعریق آب اضافی آن می شود و این گونه به لاغری صورت کمک می کند.

لاغری صورت با حوله داغ

برای این کار شما باید حوله تمیزی را در آب ولرم خیس کنید و بر نقاط پر چربی صورت فشار وارد کنید تا لاغری صورت شما شدت بیشتری بیابد.

لاغری صورت با کمک روغن بادام

روغن بادام غنی از اسید های چرب امگا3، ویتامین B6 و E می باشد. این ویتامین ها برای حالت ارتجاعی پوست مفید هستند و حالت ارتجاعی پوست برای لاغری صورت احتیاج است.

لاغری صورت با ماسک زردچوبه

در لاغری صورت با کمک زردچوبه شما باید آرد نخود را با مقداری پودر زردچوبه و ماست مخلوط کنید. خمیری که به دست می آید را بر روی صورت بگذارید و بعد از 15 دقیقه بشویید. انجام مرتب این کار به جوانی و لاغری صورت شما کمک می کند.

لاغری صورت با ماسک خیار

برای لاغری صورتتان می توانید از ماسک خیار کمک بگیرید. خیار با کمک اثر خنک کننندگی اش ورم صورت را می خواباند و موجب لاغری صورت می شود.

لاغری صورت با کمک چای سبز

چای سبز به همراه آنتی اکسیدان های خود موجب چربی سوزی بدن می شود. نوشیدن روزی سه یا چهار فنجان چای سبز به شما کمک می کند تا لاغری صورت را زود تر تجربه کنید.

لاغری صورت

لاغری صورت با غلات کامل

برای لاغری صورت شما باید میان وعده های فرآوری شده را حذف کنید و به جای آن از غلات کامل بهره بجویید زیرا که خوراکی های فرآوری شده سبب جمع شدن چربی در بدن و صورت می شود.

لاغری صورت با حرکات ورزشی

انواع مختلفی از حرکات ورزشی برای لاغری صورت استفاده می شود. در ادامه مقاله به نمونه های از این حرکات اشاره می کنیم.

لاغری صورت با کشیدن پوست

با کمک انگشت اشاره و وسط، پوست روی استخوان گونه را به سمت چشم ها بکشید و دهان را بصورت بیضی باز کنید. این روش کارآمد برای لاغری صورت و برای از بین بردن غبغب می باشد.حال سوال این است که چرا و به چه دلیل احتمال ابتلا به سرطان روده در افراد چاق بالاتر است؟
جواب این است که در این افراد به دلیل این که روده ها با بافت چربی زیادی پوشیده می شوند احتمال ابتلا به سرطان کولورکتال بسیار بالاتر از بقیه است.

آدامس جویدن برای لاغری صورت

آدامس جویدن موجب ورزش صورت و حذف چربی گونه ها می شود. سعی کنید حداقل در روز به مدت 20 دقیقه آدامس بجوید و تا حد امکان از آدامس های بدون قند استفاده کنید.

لاغری صورت

لاغری صورت با بادکنک

بادکردن بادکنک سبب منبسط شدن عضلات صورت می شود. شما با ده بار تکرار بادکردن بادکنک می توانید چربی صورت را کاهش دهید و به لاغری صورت خود کمک کنید.

برای لاغری صورت با لب های بسته بخندید

بار دیگر که لبخند می زنید حتما سعی کنید لب هایتان بسته باشد زیرا این کار به لاغری صورت شما کمک می کند.

تمرین لبخند ماهی برای لاغری صورت

برای انجام این تمرین شما باید گونه هایتان را به داخل بکشید و 10 ثانیه نگه دارید. پنج بار تکرار این تمرین به لاغری صورت شما کمک می کند.

بالا بردن چانه و لاغری صورت

روی یک صندلی بنشینید و سرتان را به طرف عقب خم کنید. سپس چانه را به سمت بالا بکشید و لب ها را تا آنجا که ممکن است به سمت جلو فشار دهید. این حالت را پنج تا ده ثانیه نگه دارید.

تمرین O برای لاغری صورت

برای لاغری صورت با کمک این تمرین شما باید دهان را پر از هوا کنید و لب هایتان را ببندید سپس لب ها را بصورت یک O کوچک باز کنید. در ادامه هوا را بصورت کسی که در حال سوت زدن می باشد به بیرون برانید. صورتتان را به سمت بالا کشید و هوا را بیرون بدهید. این تمرین برای کاهش چربی در چانه و لاغری صورت بسیار موثر است.

لاغری صورت با آرایش

گاهی برای لاغری صورت با روش های بالا وقت کافی نداریم. در این مواقع با کمک آرایش به راحتی می توان صورت خود را لاغر تر نشان داد.

لاغری صورت

لاغری صورت با پودر برنزه

برای لاغری صورت خود با کمک آرایش به فرورفتگی های صورت خود پودر برنزه بزنید و برای این کار از کرم برنزه ای که دو درجه از پوستتان تیره تر است استفاده کنید.

لاغری صورت با رژگونه

رژگونه باعث برجسته تر نشان دادن گونه های شما می شود و همین امر موجب لاغر تر نشان دادن صورت می شود. سعی کنید در راستای استخوان گونه خود کرم پودر برنزه بزنید و آن را از گوش تا کنار لبتان ادامه دهید. سپس دقیقا در بالای آن رژگونه بزنید.

لاغری صورت با آرایش چشم

برای لاغرتر نشان دادن صورت خود باید چشمانتان را درشت تر نشان دهید. لب های درشت باعث چاق تر به نظر آمدن صورت شما می شود، شما باید برای رفع این مشکل چشمانتان را درشت تر نشان دهید. شما می توانید با کمک ریمل، خط چشم و سایه چشمان خود را آرایش کنید و لب های خود را بدون آرایش بگذارید یا حداکثر از برق لب استفاده کنید.

لاغری صورت با آرایش ابروها

اگر به دنبال لاغری صورت هستید باید ابروهایتان فرم دار و بالا باشد. برای این کار از یک آرایشگر باتجربه و ماهر کمک بگیرید.

لاغری صورت با درخشان کننده ها

با کمک پودرهای هایلایت کننده، زیر چشم ها و مرکز بینی خود را درخشان کنید. استفاده از پودرهای هایلایت کننده در کنار پودرهای برنزه و کانتور باعث ایجاد تضاد و لاغرتر نشان دادن صورت می شود.

لاغری صورت با مدل مو

اگر موهایتان بلند است اجازه ندهید از سطح سینه شما بلندتر شود. مدل موی شما باید به گونه ای باشد که دور صورت شما را یک قاب ایجاد کند. موهای کنار صورتتان مخصوصا موهای چشم ها و گونه هایتان را کمی موج دار کنید و همچنین شما باید از انتخاب موهای چتری و صاف دوری کنید زیرا که این حالت از مو موجب گردتر نشان دادن صورت شما می شود.

لاغری صورت با جواهرات

برای لاغری صورت از گوشواره های آویزان و بلند استفاده کنید زیرا این جواهرات صورت شما را لاغرتر نشان می دهد بخصوص اگر صورت شما گرد است.

سخنی با افراد لاغر

دوستان عزیز لطفا تجربیات و سبک زندگی خود را که باعث خوش فرم بودن صورت شما شده است را با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید. آیا شما سبک ویژه ای در زندگی خود دارید؟ آیا رژیم غذایی یا قانون خاصی را رعایت می کنید؟ آیا ژنتیکی صورت خوش فرم و زیبا دارید؟ راستی این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره من

نویسنده و محقق مقالات علمی و سلامتی

نوشته های تازه

ما را دنبال کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات ثبت نام کنید

هر هفته آخرین مقاله های سایت را در صندوق ورودی خود داشته باشید